Результати незапланованої перевірки державною екоінспекцією України

Вже декілька місяців поспіль йде підкилимна атака на службу охорони НПП «Нижньодніпровський». Як відомо ніхто не застрахований від так званого людського фактору, а точніше від недобросовісних співробітників. Ще восени було два рази складено протоколи порушень правил рибальства на колишнього співробітника Парку гр.В. Оберемченка.

Беспринципність цього громадянина настільки безапеляційна, що розмістивши символіку Міністерства екології на власному човні він скоював незаконний вилов водних біоресурсів на території ДЗП (Дніпровський заборонений простір). (див. відео)

https://www.youtube.com/watch?v=dgSUfkTplcU&feature=youtu.be

Керівництво нацпарку негайно відреагувало на зухвалість вищевказаного громадянина та звільнило наказом з посади за відповідною статтею за порушення встановленого режиму праці, відсутність на робочому місці в робочий час. Але з його боку постійно тривають огидні звинувачення на неналежне виконання своїх обов’язків службою охорони Парку. Невже хтось ще видає кредит довіри такому шахраю? Наразі депутати Василий Зеленчук та Микола Ставицький своїми очами бачили склади служби охорони Нацпарку з конфіскованими знаряддями незаконного лову, відповідно промаркірованими, що чекають утилізації. Але все ж таки необґрунтовані звинувачення постійною лавиною хлинуть на адресу Парку. Тому негайно пред’являємо результати незапланованої перевірки державною екоінспекцією України та держекоінспекцією у Херсонській області щодо додержання суб’єктом господарювання (НПП «Нижньодніпровський») вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Перевірка держекоінспекцією України була проведена 26-27 грудня 2017 року, держекоінспекцією в Херсонській області — 18-29 грудня 2017 р.
Згідно акту № 02-20/38/17 перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання НПП «Нижньодніпровський» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів виявлено єдине порушення.
Детальний опис виявленого порушення: згідно ст. 125, 126 Земельного кодексу України документи, що посвідчують право постійного користування земельними ділянками загальною площею 14479,80 га, які підлягають вилученню у постійних землекористувачів на користь НПП «Нижньодніпровський» не оформлені. Але це порушення постає гострим питанням через неналежне фінансування Парку з держбюджету. Бо роботи по вилученню земельних ділянок у постійних землекористувачів вартують сотні тисяч грн і це за приблизним підрахунком. Як тільки необхідні кошти будуть надані Нацпарку з держбюджету згідно з поданим кошторисом, процес оформлення документів буде розпочато якнайшвидше.
https://www.youtube.com/watch?v=dgSUfkTplcU&feature=youtu.be