Просвітницька робота з юними біологами

До Всесвітнього дня  охорони навколишнього середовища, що святкується 5 червня, Катериною Орловою, співробітником науково-дослідного відділу, проведено декілька заходів. Відкрита лекція з охорони рідкісних та зникаючих видів комах, що мешкають на території Національного парку «Нижньодніпровський» зі студентами ХДУ, екскурсія зі школярами Солонцовської ЗОШ,  присвячена ознайомленню учнів з унікальними видами тварин та біотопів, що охороняються на території нацпарку.

Нагадаємо, що біотопи — це ділянка поверхні землі з більш-менш однотипними умовами існування (ґрунтом, мікрокліматом тощо). Приклади біотопу: ялинник,  дно водойми, болото тощо.

Розмова під час просвітницьких програм йшла про те, що робітниками нацпарку вже зараз вживаються заходи з охорони і відновленню біотопів для подальшого існування і розмноження рідкісних та зникаючих видів комах. Зокрема, заборона використання пестицидів, обмеження будь-яких агро-технічних заходів (надмірна розораність земель), тому що багато видів існують за рахунок специфічних умов, наприклад, визначених рослин.

Так, існування личинок мурашиного лева  можливо лише на ділянках нерозорених пісків. Використання пестицидів негативно впливає на розвиток рідкісних метеликів, жуків-оленів тощо.

Ще одна проблема – це надмірне використання на невеличких водоймах паливних човнів, які залишають нафтову плівку на поверхні води, обмежуючи доступ кисню. Це перешкоджає  розвитку бабок та ракоподібних, яким потрібні чисті водойми, багаті на різноманітний планктон.

Сподіваємось, що завдяки таким діям співробітників нацпарку молоде покоління буде з великою обережністю ставитися до природного заповідного фонду Херсонщини.