Поповнення “Літопису природи”

Науковці нацпарку «Нижньодніпровський» продовжують створювати та долучати нові матеріали до «Літопису Природи» (основний науковий документ заповідника, в якому сконцентровані результати спостережень за природними процесами і явищами). Травневі експедиції були багаті на скарби червонокнижної флори.

Так, під час подорожі за маршрутом: Херсон − лісовий заказник загальнодержавного значення «Бакайський» − о. Янушев − ботанічний заказник місцевого значення «Шаби» − Херсон; було відмічено масове цвітіння півників несправжньолепехових. Серед рідкісних видів відмічено: рястку буше (Червона книга України),

зозулинець болотний та зозулинець запашний (Європейський Червоний список, Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори що знаходяться під загрозою зникнення (CITES), Червона книга України, Червоний список Херсонської області), проліску дволисту (Червоний список Херсонської області) та дуб звичайний (Червоний список Херсонської області).
А експедиція до Білозерського науково-дослідного відділення НПП «Нижньодніпровський» з метою вивчення фіторізноманіття ландшафтних заказників загальнодержавного значення «Олександрівський» та «Станіславський» і ботанічних заказників місцевого значення «Широка балка» та «Софіївський», що увійшли в території парку, принесла низку таких рідкісних видів: ковилу волосисту та ковилу українську, що занесені до Червоної книги України,

катран приморський (Європейський червоний список та Червона книга України), ефедру двоколоскову (Червоний список Херсонської області).


Пропонуємо помилуватись різномаїттям квітучих рослин та чудовими краєвидами водних берегів Херсонщини.