Подорож у дивовижний світ дикої природи 🐾
Весняний ліс вже наповнений мелодійним співом пташок, а на галявинах милують очі дивовижні першоцвіти. Як зберегти цей скарб, коли ти ще дитина? Відповідь на це питання малечі в місті Рахові допомогла знайти екоосвітянка парку Тетяна Крючкова, яка провела пізнавальну подорож до весняного лісу за мотивами казки. Завданням дітей було допомогти Панді подолати злодія та браконьєра Вирубаку, який нищить весняний ліс. Захоплені розповіддю пані Тетяни, діти із задоволенням долучись до ігрового заходу:
познайомились із мешканцями весняного лісу;
почули рев оленя та спів сойки;
зіграли в ігри знайомство з «Могутньою сімкою» та «Хто де ховається»; дізналися про лісових комах, плазунів та рептилій.
Звісно, у казці лісові мешканці здолали Вирубаку, а кожен із учнів замислився над тим, якою може бути його реальна допомога у порятунку природи. Під час заняття школярам та їхнім батькам було запропоновано зіграти ще в одну гру. Екоосвітянка приготувала для учасників розваги екоторбинку, в якій знаходилися предмети, знайдені у лісі. Діти та дорослі повинні були відгадати на дотик, що саме в ній лежить. Кожен по черзі тягнув предмети і дуже дивувався, коли поміж шишок, каміння, кори, моху траплялись батарейки, пластикові соломинки, кришечки, одноразові стаканчики тощо. Проблема – не лише у тому, що ми бачимо і знаходимо ці предмети у лісі, а в тому – як нам докорінно змінити цю ситуацію та допомогти природі…
Наприкінці зустрічі діти отримали у подарунок книжку “Пригоди Панди та його друзів”. Авторки видання Nataliya Gudkova Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління та Tetiana Karpiuk не лише виклали на папері захопливу повчальну історію, а й додали до книжки цікаві завдання, наліпки та розмальовки.
Весна – традиційний час для акцій з благоустрою, проте турбота про довкілля не повинна бути прив’язана до певних дат чи пори року. Це має стати нормою нашого повсякденного життя.
Tags: Екоосвіта, Крючкова Тетяна