Під загрозою вимирання

Наприкінці учбового року фахівці еко-освіти провели захід до Міжнародного дня біорізноманіття в ЗОШ №8 для п’ятих класів.

Навіщо відзначають такий день, чому кожну хвилину на нашій планеті зникає кілька видів живих організмів, які тварини знаходяться під загрозою вимирання в Україні та яких тварин ми зможемо побачити тільки на фото – всі ці питання поступово висвітили спеціалісти «Нижньодніпровського».

Діти уважно слухали і придивлялись до професійних фото неймовірно майстерно зроблених портретів тварин в їхньому середовищі. Розмірковували, як зупинити зникнення. Приймали рішення, чи може кожен вже зараз вплинути на покращення стану планети.
Пропонуємо і вам дізнатися про рідкісні види тварин в Україні, що знаходяться на межі зникнення:

Іжак вухатий. На території України їх лише кілька десятків особин, стрімко зникає через деградацію степових екосистем, у яких водиться;

Іжак вухатий

Кіт лісовий – справжній витривалий мисливець, який вполює здобич і витримає люті морози, Популяція котів зменшується кожного року (зараз в Україні їх 400–500 особин) і все через масову вирубку листяних лісів. Також тварини часто гинуть під час полювання та у браконьєрських пастках.

ЛІсовий кіт

Зубр – залишивська лише у спеціальних господарствах (Волинська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька область). Зник з дикої природи через полювання. За останні 20 років ця тварина зникла в Україні у багатьох місцях, де раніше була відновлена.

Зубр

Ведмідь бурий – зустрічається в Карпатах, хоч може забрести і в ліси на півночі Чернігівської та Сумської областей. Загалом в Україні не більше 300 особин, і на тварин досі полюють браконьєри. Ведмеді зазнають і інших знущань: їх дресирують у цирках, тримають як розвагу у ресторанах чи приватних господарствах.

Бурий ведмідь

Горностай – маленька пухнаста та прудка тваринка з красивим хутром, яке влітку стає коричнево-жовтувато-сірим, а взимку – білим. Поширені майже по всій території України, крім Криму і приморських районів Запорізької та Донецької областей. Стали жертвами модної індустрії – з їхнього щільного і м’якого хутра і досі виготовляють шуби.

Горностай

Рись ще одна жертва моди. На цих граційних тварин тривалий час полювали заради хутра. Зараз ці хижі коти рідкісні в Україні: у Карпатах – близько 350–400 особин, а на території Полісся – до 80–90.

Рись

Глушець (глухар) – один із найбільших птахів Українських Карпат. На зниження популяції впливає вирубування лісів та навіть туризм у місцях висиджування маленьких пташенят, мисливців від полювання не утримує навіть Червона книга, до якої занесено птаха


Глушець (глухар)

Білуга – цар-риба з довжиною тіла більше 5 м, вага — 1000 кг (зазвичай ловлять особин до 2,5 м і до 200–300 кг). Зустрічається на пн. Азовського моря, біля берегів Криму і в пн-зх. частині Чорного моря. Чисельність дуже низька. Поодинокі особини зустрічаються в річці Дунай. У першій половині XX століття була промисловою рибою майже на всьому морському узбережжі. Фактично вид зник у пониззі Дніпра, Південного Бугу та Дністра, а також в Сіверському Дінці.


Білуга – цар-риба

Це далеко не повний список тварин, які зовсім скоро можуть зникнути назавжди. 
Зникнення живих організмів проходить приблизно в тисячу разів швидше, ніж повинно відбуватися в природних умовах – це серйозна екологічна проблема!

#екоосвітаДіти #Нижньодніпровський #НацПаркХерсон #екоосвіта#нацпаркХерсон #ДеньБіорізноманіття