Палають плавні

Нищиться вся екосистема очеретяних плавней Херсонщини. Більше 150 випадків загоряння сухостою зафіксовано представниками МНС на території нашої області з початку року. Коли ж свідомість переважить невігластво?

18.03.2020 біля 19-00, фото For Tourist Travel

Cтарша наукова співробітниця Чорноморського біосферного заповідника, офіційний консультант НПП «Нижньодніпровський» Зоя Селюніна:

  • Особливо небезпечним для тваринного світу є те, що плавні горять саме у весняний час, коли птахи будують свої гнізда, розмножуються ссавці. Ці пожежі мають катастрофічні наслідки для усього живого, особливо, коли вони виникають на природоохоронних територіях і у заповідних зонах природоохоронних територій. Пожежі знищують ікру, яку риби відкладають на водну рослинність, горять тварини, – говорить Зоя Володимирівнаю. – Неодноразово ми знаходили обгорілих дитинчат крупних ссавців, наприклад, диких свиней, косуль, тощо. Страждають і дрібні ссавці, зокрема ті, які занесені до Червоної книги. Наприклад, землерийки, кутори, миші-крихітки. Птахи, які гніздяться в очеретяних заростях, втрачають свої гнізда, які вже підготували для виведення пташенят». 

До того ж, старша наукова співробітниця Чорноморського біосферного заповідника розповіла, що через ранню весну вже з’явився молодняк диких кабанів, які зазвичай народжуються у квітні. Всі вони зараз опинилися під загрозою знищення, оскільки самки тікають від вогню, залишаючи дитинчат напризволяще.

 ГУ Нацполіції у Херсонській області звертається за допомогою до усіх небайдужих громадян. Навіть якщо є непідтверджені факти чи підозри щодо конкретних осіб, причетних до підпалів, людей закликають звертатися до правоохоронних органів.  Інформаторам гарантують анонімність.