Охороняймо водні ресурси спільними зусиллями
Пильну увагу громадськості продовжує утримувати проблема браконьєрства зокрема на території Нижнього Дніпра і прилеглих акваторій. Майже кожного тижня новини поповняються заявами громадських діячів, хто все приведе до ладу, та кого чи чого не вистачає, щоб припинити незаконні вилови водних біоресурсів.
Оприлюднені ще влітку 2017 підсумки роботи служби охорони нацпарку «Нижньодніпровський» під час весняної нерестової кампанії, зокрема про вилучення більш ніж 100 км сіток, тепер постійно, як «перехідний прапор» лунають в досягненнях всіх і кожного. Це більш, ніж приємно, як результат роботи молодого колективу інспекторів, що сумлінно виконують свої обов’язки. На жаль, посилання на джерело цих даних часто забувають вказувати.
Але, не дивлячись на це, служба охорони і співробітники всіх відділів національного парку «Нижньодніпровський» продовжують виконувати важливу роботу по пильному спостереженню, охороні, вилученню знарядь незаконного лову на підлеглих територіях природного заповідного фонду.
Також за допомогою фахівця науково-дослідного відділу, іхтіолога Ганни Білик, даємо вичерпну відповідь стосовно начебто існуючих спеціальних видів осетрових, які «мають поїдати водорості, щоб відновлювати екосистему річки Дніпро».
З метою біомеліорації в наших водоймах був акліматизований спеціальний вид з родини Коропових – Білий амур, який у нас розводиться виключно штучним шляхом. Його завдання полягало у пригніченні розвитку м’якої плаваючої рослинності та надлишкової жорсткої рослинності що сприяло інтенсивному очищенню водойм та їх оздоровленню так як розвиток надлишкової рослинності погіршує якість води та уповільнює її течію.
З осетрових видів риб, які мешкають або мешкали у Дніпровсько-Бузькій гирловій області переважна частина бентосоїдні риби (шип, стерлядь, російський осетер), тобто ті, що харчуються ДОННИМИ ОРГАНІЗМАМИ: черви, личинки поденок, хірономіди, олігохети та ін. Виключенням виступає білуга, яка є типовим хижаком і харчується переважно рибою. З Північної Америки до рибогосподарських підприємств України був завезений веслоніс, який харчується переважно зоопланктоном (мікроскопічні тваринні організми), частину його харчової грудки також може складати фітопланктон (мікроскопічні водорості) та частково детрит (органічні залишки). В нашій країні його поки що вирощують тільки у контрольованих умовах деяких державних та приватних рибогосподарських підприємств. Таким чином, за даними фахівців, видів осетрових, що поїдають водорості, не існує.
Дуже важливо в сучасному світі, щоб кожен займався своєю фаховою справою. Інспектори – охороняли, науковці – досліджували, а громадські діячі в тісному співробітництві з фахівцями – покращували загальне становище справ.
Адміністрація національного парку «Нижньодніпровський» ще раз наголошує на свою відкритість до партнерства зокрема в справі охорони водних ресурсів, припинення браконьєрства, закликаючи всіх небайдужих людей, громадських діячів та інш. спільними зусиллями поліпшити стан водних біоресурсів в межах чинного законодавства.
Нижче фото складів конфіскованого майна НПП “Нижньодніпровський”, зроблені в середині липня 2016 після закінчення весняного нересту.
Нагадаємо, що зараз відповідно маркований конфіскат чекає утилізації.
Trackback from your site.