Останні заходи співробітників парку
До Дня водно-болотних угідь співробітниками національного парку “Нижньодніпровський” проводилась низка науково-освітніх заходів.
28 січня в прямому ефірі програми “Про це говорять” на “Українське радіо. Херсон” разом з ведучою Оксана Коренная та фахівцями національного природного парку “Нижньодніпровський” Тетяною Крючковою та Євгеном Коржовим розмовляли про екологічні прогнози на найближче майбутнє. Прогноз про затоплення Херсонської області за даними фахівців Екодія (див. висноски за посиланням https://ecoaction.org.ua/projects/sealevel/index.html…)
Звертали увагу херсонців на відповідальність за становище навкруги нашої спільної оселі кожного жителя.
З0 січня старшим науковим співробітником науково-дослідного відділу, к.г.н. Евгеном Коржовим було проведено семінар для інспекторів та спеціалістів служби держохорони парку. На заході науковець представив шляхи поліпшення екологічного стану водних екосистем території НПП «Нижньодніпровський”.
31 січня освітяни парку відвідали у ЗОШ №31 учнів третього класу. Розмова йшла про значення водно-болотних угідь для людства та нашої планети загалом, розглянули рослинний і тваринний світ цих територій на Херсонщині, зауважили що для багатьох птахів (гуси, лебеді, чаплі, ржанки) підтоплені території – прихисток для життя і розмноження.
Фахівець науково-дослідного відділу “Нижньодніпровського” Анна Наумович (Anna Naumovich) в рамках заходів до Всесвітнього дня водно-болотних угідь (ВБУ) провела 1.02.19 семінар для всіх співробітників парку “Нижньодніпровський”.
Розглянули законодавчі документи, що стосуються ВБУ, план заходів з імплементації Рамсарської конвенції в Україні на 2016-2021 роки тощо.
1 лютого в Херсонській академії неперервної освіти фахівцями відділу еко-освіти нацпарку проведено семінар для вчителів географії м. Херсона та області, які проходять курси підвищення кваліфікації.
За допомогою інфографіки та відеоматеріалів було окреслено значення ВБУ для Херсонщини. Розглянуто разом з вчителями екологічні проблеми водоно-болотних угідь дельти Дніпра.
Співробітник науково-дослідного відділу «Нижньодніпровського» Катерина Орлова (Kateryna Orlova) провела важливий семінар разом зі студентами спеціальностей “Біологія і Екологія ФБГЕ” виша ХДУ. Разом з учнями науковець розглянула 7 водно-болотних угіддь Херсонщини, що охороняються міжнародною Рамсарською конвенцією The Ramsar Convention on Wetlands: ділянки дельти Дніпра, Ягорлицької, Тендрівської, Джарилгацької та Каркініцької заток, Центрального і Східного Сиваша, Великий Чапельській під.
4 лютого начальник еко-освітнього відділу Тетяна Крючкова ставила досліди та розповідала про важливу екологічну роль водних територій національного парку в прямому ефірі “Ранок на Скіфіі”. Разом з ведучими Анастасия Мардарьева та Илья Мосунов піднімали теми пожеж в плавнях, наскільки такий вандалізм шкодить екології нашого регіону.
Запрошували у квітні милуватися на байдарках у акваторії Дніпро-бузького лиману разом з турагенцією Skel’ka Tour / Скелька Тур цвітінням півників.
5 лютого співробітники еко-освітньоговідділу національного парку “Нижньодніпровський” загартовували вихованців Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді в екоцентрі КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара”.
Під час заходу дізнавалися про роль ВБУ. За допомогою дослідів перевіряли властивості водно-болотних угідь: фільтрації, амортизації, накопичення води. Зауважили проблеми, які створює людина через антропогенне навантаження на природні території. Окремо зупинилися на тих внесках, що кожен може зробити власноруч вже сьогодні для збереження ВБУ: прибирати сміття, дотримуватися тиші під час гніздування пташок, пильнувати очрет від підпалу та інш.
Trackback from your site.