Онлайн-карта забрудненості річок

Державне агентство водних ресурсів та Агенція журналістики даних презентували інтерактивну карту забрудненості річок в Україні «Чиста вода». Повідомлення розміщено на офіційному сайті Міністерства екології.

Продивитися карту можна натиснувши на зображення.

Показники забруднення басейну р.Дніпро фосфат-іонами в радіусі 1 км вище міста Херсон

 

 

 

Цей інструмент створено на основі відкритих даних про якість поверхневих вод за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування у межах проекту USAID / UK aid  «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах»/ TAPAS.  Міністерство екології та природних ресурсів підтримало розробку інструменту в рамках створення Загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрите довкілля».

Відтепер будь-хто може ознайомитися з моніторингом забруднення вибраної річки, навіть акваторії поблизу свого помешкання, за декількома основними показниками. Дані, зібрані протягом 5 років (2014-2018р.р.),  дають можливість спостерігати стан води у річках України. Зафіксовано та наведено 16 параметрів забрудненості, що дозволяє оцінити якість води у найбільших річкових басейнах України.