Об’єднаймо наші голоси для збереження птахів!
Тему тяжкого становища міграції птахів розкрив науковець національного парку Станіслав Семенюк (доцент кафедри екології та географії) 7 травня перед студентами ХДУ (2 курс факультету біології, географії та екології). Нагадаємо, що 12.05.2018 світ відзначає Всесвітній день мігруючих птахів.
Усвідомлення, а потім і палке обговорення впливу людини на міграцію птахів, викликало бурю емоцій у студентів: багатьом з них навіть не спадало на думку, що створення водосховищ, надмірний вилов рибних ресурсів, сільське господарство (розораність майже 80% земель) впливає та змінює міграційний шлях безлічі пернатих. Стан настільки загрозливий, що деяких представників співочого царства ми можемо більше ніколи не дочекатися, навіть вже наступного року!
Цьогорічне відзначення проходитиме під егідою офіційного об’єднання двох найбільших у світі просвітницьких кампаній Всесвітнього дня мігруючих птахів (WMBD) та Міжнародного дня мігруючих птахів (IMBD). Об’єднання зародилося для поглиблення усвідомлення важкого становища перелітних птахів у всьому світі. Співпраця створює єдину всесвітню кампанію, організовану навколо головних міграційних коридорів птахів планети.
Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day) у 2018 році припадає на 12 травня та пройде під символічним гаслом «Об’єднання наших голосів для збереження птахів».
Кожної весни та осені велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря, океани, гори та пустелі під час своїх мандрівок на виживання. Охороняючи їх, ми робимо внесок у збереження біорізноманіття. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася. Відзначення цього дня дає можливість кожному зробити свій внесок у зменшення загроз для птахів та для їхнього захисту.
Важливим аспектом Всесвітнього дня мігруючих птахів є привернення уваги місцевих громад на захист як самих скупчень птахів (захист від турбування, від незаконного мисливства), так і на збереження місць концентрації мігруючих птахів. Адже саме завдяки нашим Херсонським водно-болотним угіддям багато мігруючих видів можуть відпочити та відгодуватись перед дальніми перельотами.
Всесвітній день мігруючих птахів спрямований на підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя. Будемо сподіватися, що цього разу нам всім спільно вдасться встановити чітку позитивну тенденцію у цьому питанні і наші пернаті друзі відчують позитивний рух. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому. Міграція птахів є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров’я екосистеми, змін клімату.
Trackback from your site.