#НІ_ПЛАСТИКОВИМ_ВІНКАМ
Звернення міністра екології Остап Семерак:
– Друзі, я вже звертався цієї весни і прошу ще раз: знайдіть можливість і відмовтеся від ідеї нести на могили пластикові квіти. Прошу про це заради нас всіх – заради життя, заради здоров’я. Інколи ми робимо кроки, не замислюючись про наслідки.
– Ми, українці, маємо пам’ять і бережемо її.
Пам’ять не лише історичну, але й пам’ять про свій рід – про коріння, з якого проросло життя кожного з нас.
Насправді для нинішнього цивілізаційного часу це унікальна і хороша риса поваги, яку потрібно зберегти і серед молодших українців. Я знаю, що у ці дні більшість з нас хоча б на кілька хвилин прийде до могил рідних, дорогих людей у пам’ять про яскраві і щасливі дні, прожиті разом.
Пластиковий «букет» насправді ви купуєте з благими намірами. Тільки він витримує перевірку погодою не більше одного року. Далі – все це опиняється на смітнику. У більшості випадків, особливо, коли йдеться про невеликі населені пункти – це стихійні сміттєзвалища. Сміття на них – на 85% ритуальний пластик і «утилізується» він методом сірника. Великі міста також не набагато випереджають у своїх технологіях. Пластик опиняється на сміттєвих полігонах, а подекуди так само спалюється на місці.
Питання збору та утилізації відходів наболіле, але я знаю, що зміни починаються з кожного з нас. Якщо ми, українці, зможемо вже цього року значно зменшити обсяги такого пластику, то наступного року попит на нього зменшиться. Якщо такої поведінки дотримуватися кілька років поспіль, то мода на ці «букети» зникне так само, як вона з’явилася під тиском великої кількості дешевої пластикової продукції на ринках.
До речі, дуже низької якості продукції, адже виготовляються такі квіти здебільшого із промислових відходів. З димом від пластику у повітря вилітає вся таблиця Менделєєва і наївно вважати, що ця сажа летить у небо – вона летить і осідає у наших легенях. Радіус впливу хімічних речовин кілька кілометрів і вони не розсіюються безслідно.
Я вірю, що українці мене почують, бо ми вміємо чути і прислухатися. Я також щиро дякую церквам – Українській Греко-Католицькій, яка ініціювала і вже кілька років веде активну екологічну просвіту у цьому напрямку та Українській Православній Церкві, яка цього року також долучилася до руху за чисте довкілля без пластику заради життя.
Щиро дякую кожному, хто цього року зробить акт доброї волі і омине пластикові «букети». Це великий бонус для довкілля і для здоров’я, яке залежить не стільки від якості медицини, як від звичок нашого повсякденного життя.
Trackback from your site.