«НЕбезпечне сміттєспалювання» (Або Чи справді ефективне спалювання сміття на заводах?)🔥🏭❓
Протягом останніх десятиліть переповнені полігони і сміттєзвалища змушують світову спільноту шукати ефективні шляхи боротьби із забрудненням довкілля. Проте не всі запроваджені методи поводження з відходами, зокрема такі як сміттєспалювальні заводи, дійсно можуть вирішити відповідну екологічну проблему.
Під час вебінару «НЕбезпечне сміттєспалювання», організованого для українських екоактивістів, міфи про переваги спалювання сміття на заводах розвіяли члени громадської організації ГО Zero Waste Society. Про оманливі факти дізналася й екоосвітянка парку Тетяна Крючкова, яка взяла участь в онлайн-заході на якому:
– Ознайомилися зі змістом посібника та переглянули анімоване відео «Міфи про сміттєспалювання», який презентувала членкиня правління ZWAU та голова ГО Zero Waste Society Анастасія Мартиненко.
– Дізналися, як громадськість може втрутитись у будівництво сміттєспалювального заводу від Ольги Мелень-Забрамної, керівниці юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина».
– Розглянули альтернативи сміттєспалювальним заводам, зокрема, MRBT заводи, про які розповів Janek Vakh, координатор Програми клімату, енергетики та забруднення повітря в Zero Waste Europe.
Сміттєспалювання – один з методів знищення відходів, які не можуть бути перероблені або повторно використані, але цей процес має негативний вплив на довкілля та здоров’я людей. Зменшити небезпеку сміттєспалювання допоможуть альтернативні способи знищення відходів. Зокрема, налагодження системи роздільного збору, компостування та перероблення відходів, запровадження політики зі зменшення утворення відходів та повторного використання, а також відкриття центрів повторного використання та ремонту, побудову заводів MRBT для змішаних відходів.
Питання раціонального поводження з відходами надзвичайно важливе і для Херсонщини. Отримані під час вебінару знання стануть підгрунттям для подальшої діяльності екоактивістів області.
Анімоване відео “НЕбезпечне сміттєспалювання” для широкого поширення та застосування в освітніх активностях
Шоу Павлія Смітька проєкт “НЕбезпечне сміттєспалювання”
Tags: Екоосвіта, Крючкова Тетяна