Науково-технічна рада: кворум відбувся

Сьогодні, 10.12, відбулося чергове засідання науково-технічної ради (НТР) національного природного парку «Нижньодніпровський» .

На розгляд членів ради було висунуто матеріали щодо стану розробки проекту організації території парку «Нижньодніпровський», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів. Нагадаємо, що триває другий етап виконання проекту. Тепер черга за затвердженням в профільному Міністерстві енергетики та захисту довкілля. Представлено дуже багато слушних розробок фахівцями-науковцями ПАТ «Науково-виробничий комплекс «КУРС», що були представлені співробітником комплексу, доктором біологічних наук, В.О. Демченко.

Як і поводиться наприкінці року розглянули звіти про результати річної роботи та плани на наступні 12 місяців по кожному з відділів: науково-дослідному (доповідач Олена Пономарьова), рекреаційному (представив Сергій Шкарупа), служби держохорони (Юрій Сініцин) та еко-освіти (Тетяна Крючкова). Також представлено звіт про спецвикористання природних ресурсів парком в науково-дослідних цілях.

Затверджено план проведення НТР на наступний рік: орієнтовно лютий, серпень і грудень 2020 року.
В процесі обговорень було піднято питання майбутнього будування рибоходу, як обов’язкового заходу для відновлення біорізноманіття Нижнього Дніпра. Звичайно, це справа не одного року, але зачин покладено. Важливою подією стало звернення члена НТР, директора ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб», Ігора Дикухи щодо більш поглибленого співробітництва особливо у справі відтворення аборигенних видів риб. Ігор Михайлович навіть висунув пропозицію майбутнього спільного наукового обґрунтування виключення стерляді з Червоної Книги, звичайно за умови належних досліджень динаміки зростання чисельності цього виду риби в Дніпровському басейні. Про новини в цьому напрямку згодом. Але відмітимо, що тісне налагодження співробітництва стало більш можливим завдяки реформуванню профільного міністерства: тепер і рибоводні заводи і природно-заповідні установи, на території яких до речі знаходяться заводи, підпорядковані одному новоствореному Міністерству енергетики та захисту довкілля. Це дуже спрощує роботу.
Кворум членів відбувся, рішення прийняті. Про результати роботи відділів національного парку «Нижньодніпровський» та плани на наступний рік в публікаціях згодом. Слідкуйте за нашою сторінкою у ФБ.
Адміністрація національного парку висловлює щиру вдячність керівництву Херсонського державного університету за можливість проведення засідання НТР на території вишу. Дякуємо за багаторічну плідну співпрацю!