Науковець парку везе досвід Китаю з просування “блакитної економіки”

Україна&Китай: обмін тенденціями просування “блакитної економіки”

Протягом останніх двох тижнів представники Держводагентства, Мінекоенерго, Мінекономіки, Держрибагентства, Мінінфраструктури та низки науково-дослідних установ, серед яких фахівчиня науково-дослідного відділу НПП “Нижньодніпровський” Анна Наумович (Anna Naumovich), знайомилися із досвідом Китайської Народної Республіки у сфері просування блакитного економічного зростання шляхом інтегрованого управління прибережними районами.

Варто зазначити, що Китай приділяє багато уваги питанням розвитку прибережних територій та моніторингу забруднення поверхневих водних ресурсів, повітря тощо.

Українські представники ознайомилися із впровадженням інтегрованого управління прибережними територіями, методами екологічного відновлення на прикладі 🌊озера Юнданг на острові Сямень, сталим розвитком прибережних районів та захистом екосистем, морським функціональним зонуванням та просуванням “блакитної економіки” у Китаї тощо.

❗️Крім того, українські представникам мали змогу побачити лабораторію Інституту океанографії, яка проводить моніторинг екології моря.

❗️Варто зазначити, що такі закордонні тренінги сприяють не лише ознайомленню із тенденціями інших країн, обміну досвідом, але і дозволяють налагодити тісні контакти із фахівцями різних українських відомств, зокрема державних службовців, науковців та експертів у різних сферах, дотичних до питань просування “блакитної економіки”.

☝️Довідково:
Семінар відбувався у Інституті океанографії Фуцзянь, який розташований у місті Сямень.
Інститут океанографії засновано у 1979 році як науково-дослідну установу, яка переважно займається дослідженнями регіональної океанографії у Тайванській протоці, морською біологією, прибережною наукою про навколишнє середовище, портовою інженерією, марікультурою та технологіями розмноження, а також моніторингом використання моря, морською геологією тощо.

Джерело: Державне агентство водних ресурсів України