Науковці відновили приток води через протоку

Протоки та невеликі єрики пониззя Дніпра – це основні шляхи по яким свіжа вода з руслової мережі потрапляє у багато чисельні водойми, лимани, затоки. Без зовнішнього притоку вода, що знаходиться у водоймах активно насичується органічними, біогенними та іншими речовинами через що відбувається цвітіння води, заростання очеретом, замулення дна, бродіння, задуха, виділення сірководню та подальше заболочування їх акваторій (на фото вище посилання на інтерактивну карту НПП “Нижньодніпровський).
Без чистих та вільних від заростей рослинності проток загроза перетворення озер на болото може спіткати всі без виключення водойми на території НПП «Нижньодніпровський». В нинішній час їх нараховується більше 180.

Нещодавно співробітниками Херсонської гідробіологічної станції НАН України та НПП «Нижньодніпровський» Шевченком І. В. та Коржовим Є. І. була розчищена протока між річкою Цюрупинська Конка та Кардашинським лиманом від завалів дерев, гілля, невеликих колод та плаваючих островів з рослин (див. фото).


Розчистка проводилась підручними засобами – веслами, канатами, гаками. Всього за годину було відновлено природний приток води з русла до Кардашинського лиману через цю протоку. Будемо сподіватись, що цей невеликий, але вагомий внесок у збереження доброго екологічного стану водної екосистеми лиману допоможе в подальшому зберегти його унікальну флору та фауну.

Закликаємо всіх працівників екологічних установ і служб, інспекторів, рибалок та просто не байдужих до нашого спільного майбутнього людей, керуючись вищенаведеним прикладом, не на словах, а справою допомагати неповторній природі нашого рідного краю.

Результат розчищення – вільна протока