Наукова експедиція
Продовжуються спільні експедиційні виїзди співробітників НПП “Нижньодніпровський” та Херсонської гідробіологічної станції НАН України. Цього разу фахівцями установ досліджувалась східна частина Дніпровсько-Бузького лиману. Проводився збір гідрохімічних та гідробіологічних проб, зокрема макрозообентосу.
Довідка
Бентос – це сукупність організмів, що населяють дно водойм. У випадку макрозообентосу це донні тварини, чиї розміри перевищують 2 мм (кільчасті черви, молюски, членистоногі (ракоподібні, комахи) та ряд інших безхребетних). Відбір бентосних проб фахівцями-наковцями найчастіше проводиться з використанням дночерпачів.
Бентос – складова частиною продукції водойм та входить до харчових ланцюгів, як елемент кормової бази риб. Представники даної групи вживаються в їжу і людиною (різноманітні молюски, ракоподібні). Окрім цього, бентосні організми відіграють важливу роль у самоочищенні водойм.
На фото представлена бентосна проба, вже відмита від мулу: серед організмів представлені багатощетинкові черви та личинки двокрилих комах (комарів-дзвінців) – типові представники донної фауни району досліджень. На інших фото можна побачити процес промивання проби та дорослу особину комара-дзвінця).
Промита проба
Проба в процесі промивання
Доросла особина комара-дзвінця
Trackback from your site.