“Народний контроль” про улов служби охорони НПП “Нижньодніпровський”

Хто годується з водних біоресурсів Херсонщини та навіщо до посади повернувся Артющик

8 листопада 2019 року працівниками національного природнього парку «Нижньодніпровський» разом з працівниками Управління Служби Безпеки в Херсонській області, в районі населеного пункту Кізомис, на протоці «Старий рвач», біля будинку одіозного Богдана Артющика було вилучено 1300 метрів сітки, в якій знаходилось риби на суму збитку в 19 260 тисяч гривень.. На скільки нам відомо протока «Старий рвач», яка знаходиться на виході з лиману, охороняється інспекторами Рибоохоронного патруля – довіреними особами Богдана Артющика.

По інсайдерській інформації ці сітки належать деякому «Коряці», який є наглядачем за начальниками ділянок Херсонрибоохорони. Особа постійно проживає на території будинку Артющика. Саме біля цієї оселі й була не законно виловлена риба.
На жаль, з приходом нової влади, Богдана Артющика поновили на посаді, а якщо точніше, призначили начальником Херсонського рибоохоронного патруля, нового проекту, за який в 2017-2018 рр. боролася громадськість, і сподівалась, що новостворений рибоохоронний патруль саме для боротьби зі старою структурою, яку Артющик очолював. В інших областях цей проект зарекомендував себе з позитивної сторони, тому не байдужі громадяни покладали великі сподівання на нову структуру. На посаду керівника був призначений Роман Педченко, але підключивши всі свої ресурси, а саме Базенка Г. А., Богдан Артющик усунув з посади новообраного керівника. В прямому сенсі слова «з рибного місця» ніхто йти не збирався. Богдан Артющик не хотів і не залишив тепле місце.
Як не дивно, на сьогоднішній день до складу Херсонського рибоохоронного патруля входять ті самі інспектори і ті ж самі люди, які були не одноразово піймані при кришуванні браконьєрства. Тобто нічого не помінялось, всі бандюки продовжують свої злочинні діяння не зважаючи ні на що. Інспектори та заступник Артющика – Григорій Базенко залишились на своїх місцях і продовжують кришувати браконьєрів, обкладають даниною промисловиків, людей, які офіційно виловлюють рибу. Як нам відомо, промисловики платять – 30 %, а браконьєри – 50% з чистого вилову.
Водним біоресурсам Херсонщини приходить кінець. Водойми і так потерпають від хімікатів, які просто знищують живність у воді, так ще й люди, які повинні захищати та розвивати цю галузь, за для власної вигоди знущаються над водоймами.
Громадська рада при Херсонській Обласній Державній Адміністрації звернулась з листом до Голови адміністрації, щоб той по впливав на відповідні органи та звернувся до кабінету міністрів для проведення службової перевірки по факту призначення Артющика на посаду Херсонського рибоохоронного патруля. По нашій інформації голова Державного агентства рибного господарства України Бєлов Я. С. призначив Артющика на посаду з порушеннями. Це є доказом того, що Богдан Артющик має захист зверху.
Відповідь голови Державної Адміністрації дивує. Мовляв це зовсім не їхня компетенція розбиратись в даних питаннях. Чергові настанови куди звернутись за для інформації. Виходить так, що цим питанням будуть займатись органи, яким це вигідно, а громадськість не повинна піклуватись цими правопорушеннями. Це в черговий раз доводить факт того, що злодії кришуються з гори. Вони не бояться громадськість та місцеві правоохоронні органи, бо знають, що покарання їм за це не буде.
Сьогодні ми спостерігаємо як Артющик нахабно ставить сітки біля свого дому, виловлює рибу. Тим самим завдає шкоду водним біоресурсам на велику суму грошей. Безкарні злодіяння продовжуються, та вже під кришуванням нової влади, нових обличь. Всі сподівання громадськості зводяться нанівець. Всі зусилля, які були прикладенні були зітерті руками старо-нових політиків.