Нам два роки!

Сьогодні два роки виповняється одному з наймолодших, а територіально одному з найбільших, національних  природних парків України – НПП «Нижньодніпровському».

Це рік становлення, початку розгорнутої роботи  в науково-дослідному, охоронному, рекреаційно-туристичному та освітньому напрямках.

З лютого 2017 розпочато  налагодження захисної справи службою охорони парку на всіх п’яти відділах національного парку. Багато важливих питань ще треба вирішити, зокрема з водним транспортом. Але інспектори провели безліч службових заходів щодо забезпечення сезону тиші під час нересту, роз’яснювальних і охоронних дій стосовно заборони полювання на території  природного парку. Зараз зі службою охорони рахуються і ми пишаємось нашими досягненнями!

Влітку парк приймав перших туристів на унікальних водних маршрутах «Боброве озеро», спільно з базою зеленого туризму «Чайка», та «Дніпровська Гілея» (база туризму «Козак»). Заплановано і представлено громаді спільний проект відтворення рекреаційно-туристичного осередку на острові Козацький біля Нової Каховки. Створено офіційні інформаційні засоби парку: спільноту в мережі фейсбук та інтернет-сайт. Життя та робота парку постійно моніториться фахівцями, зокрема представниками науково-технічної ради, а результати оголошуються не тільки на офіційних порталах, а і в масових засобах інформації. Ведеться активна просвітницька діяльність освітянами парку. Спеціалісти еко-освітнього відділу створили мобільну лабораторію «Маленькі дослідники», яка вже має своїх шанувальників серед учнів та молоді всієї Херсонської області. Проведено багато  ігрових квестів, тематичних уроків зі школярами, підписано план співпраці з Управлінням освіти Херсона на 2018 рік.  Національний парк активно приймає участь в громадському житті херсонців і жителів області, представляючи себе на різноманітних фестивалях, акціях.

Розроблено та надруковано числену кількість методичних та інформаційно-рекламних матеріалів: буклети, флаєри, календарі, розміщено широкоформатні банери зі схемами туристичних маршрутів, тощо.

Проведено обласну екоакцію «Чисті береги – чиста ріка» з залученням громадських організацій, владних структур. Розроблено поетапний план дій щодо поліпшення екологічного становища берегів Дніпра, річки Кошової та інших водних об’єктів, що розташовані на території парку. Зокрема зібрано і вивезено сотні кілограмів сміття під час екоакції.

Науковці парку пильно спостерігають за змінами екосистем, відтворенням природних ресурсів і особливо цінних об’єктів, системно вивчають природні процеси.  Налагоджуються стосунки з міжнародною спільнотою: активна співпраця з іноземними фахівцями та організаціями в сфері заповідної справи та екології, вивчення видового складу (наприклад: WWF, вивчення орнітофауни, молюсків понто-каспійського регіону).

До Дня народження парку відкрито експозицію фоторобіт «Чаруюча краса Нижнього Дніпра» в науковій бібліотеці ім..О.Гончара. В благодійній виставці прийняли участь художники-професіонали та любителі, за що адміністрація праку їм дуже дякує.

Багато зроблено, а ще більше заплановано на подальше втілення.

Натхнення і наснаги всім нам!