Молодь прагне екологічних змін

14 листопада пройшла юнацька екологічна конференція до Міжнародного Дня Чорного моря за участі активістів херсонських ГО (Let’s do it, Ukraine! Херсонщина,«Імпульс Херсонщини», «Регіональна рада підприємців»), представників влади (зокрема Сергія Козира, заступника голови ХОДА, Артура Мадатяна, радника мера міста, Федіра Баруліна, співголови Громадської Коаліції Регіонального Розвитку), науковців-експертів (дуже вдячні за участь київському експерту з комунікацій проекту ЄС / ПРООН Олена Марушевська (Olena Marushevska)) та безпосередньо небайдужої молоді (студенти-екологи ХДУ на чолі з талановитим педагогом Вікторією Приймак Viktoriia Pryimak, команда учнів ХЗОШ№32 #ZWS разом з незмінною натхненницею безлічі еко-акцій у Херсоні Ольга Демченко).

Пройшов захід у КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара” з відомою еко-активісткою Херсонщини, а зараз керівником Центру екологічної інформації при вищевказаній бібліотеці, Юлия Тищенко (Yulia Tischenko). Одним із співорганізаторів конференції був еко-освітній відділ НПП «Нижньодніпровський».
Така конференція за участі експерта Олени Марушевської дуже знакова, бо ще раз підкреслює нам, дорослим, наскільки зараз свідома молодь, що сама стає тою зміною, якої всі чекають.
На еко-конференції було представлено досвід з реалізації проектів в сфері енергоефективності, екології та сталого розвитку, що представив Фёдор Барулин (Fyodor Barulin), голова правління ХОГО «Регіональна рада підприємців». Юні учасники конференції представили результати проекту «Херсонські гори без сміття», презентацію по дослідженню пластикового забруднення вод Херсонської області (учні ХЦДЮТ).

Окрім цікавої вікторини від пані Марушевської, були і творчі жваві конкурси. Запам’ятався виступ студентів ФАКУЛЬТЕТ БІОЛОГІЇ, ГЕОГРАФІЇ І ЕКОЛОГІЇ, що беруть активну участь у різноманітних екологічних заходах і є небайдужими до проблем довкілля.
Звичайно, найбільш очікуваним був виступ Олени Марушевської, київського експерта проекту EMBLAS-Plus, що стосується екологічного моніторингу стану Чорного моря.

Відеоряд, що студенти ХДУ підготували власноруч до конференції

Пані Олена представила важливу та глибоку доповідь стосовно наукових досліджень, що стосуються питання: «Наскільки здорове наше Чорне море: результати проекту EMBLAS-Plus”.

До уваги всім вчителям біології, географії, екології, кому важлива дана тема пропонуємо завітати за посиланням. Для вас виклали в загальний доступ надсучасні інфографіки, що розроблені разом зі Спільнотою Кусто та цікаву вікторину «Який ти чорноморський мешканець?» в форматі ppt. Чудові яскравим втіленням і насичені фактами, інфографіки простою мовою, але в той же час детально, висвітлюють найважливіші висновки проекту дослідження Чорного моря EMBLAS-Plus.

Сподіваємось, що такі ініціативи, як проведення екологічних юнацьких конференцій, стануть регулярною практикою в нашому місті і будуть привертати широку увагу і громадськості, і ЗМІ.

Де-які корисні посилання від експерта проекту EMBLAS-Plus Олени Марушевської:
відео – https://u.to/aee5Fg
про дельфінів і не тільки – https://u.to/iue5Fg
про пінгвінів і не тільки – https://www.facebook.com/AntarcticCenter/videos/832384463638099/ – Антарктида очами 22ої УАЕ