Міні-серіал ВВС про дослідження забруднення Чорного моря

Епізод перший

Десятиліттями Чорне море використовували як жахливе звалище відходів промисловості й сільського господарства країн Східної Європи. Вчені вважали, що окремі частини Чорного моря – майже повністю мертві. Але чи є ознаки покращення ситуації сьогодні? Дивіться п’ять серій-епізодів мінісеріалу ВВС.

Морські тварини особливо потерпають від сміття. Щоб рятувати дельфінів, науковці їх фотографують. Аналіз таких знімків дає багато інформації – наприклад, про те, на які відстані від берега ходять тварини.

Епізод другий

Кореспонденти BBC разом з учасниками міжнародної експедиції на дослідницькому судні шукали відповідь на запитання: як врятувати Чорне море від забруднення? За кількістю сміття, яке плаває на поверхні, Чорне море приблизно у два рази брудніше за Середземне. Найбільшу тривогу вчених викликає мікропластик, який зараз знаходять навіть на донних відкладеннях на глибині 2 кілометрів. Це бачили і зафільмували кореспонденти, які подорожували з учасниками міжнародної експедиції.

Епізод третій

Яка товщина шару Чорного моря, де є життя? Адже це море унікальне. На глибині воно чимось нагадує нашу оповиту токсичною атмосферою планету мільярди років тому. Учасники міжнародної експедиції замірювали на якій глибині починається шар сірководню, який наповнює Чорне море майже повністю, залишаючи для життя лише невеличку смужку на поверхні. Чи є загроза того, що вбивчий для всього живого шар вийде на поверхню? Пропонуємо до уваги четвертий епізод мінісеріалу ВВС “Коли хвилюється Чорне море”.

Епізод четвертий

Впродовж десятиліть річки Дунай, Дністер та Дніпро вважалися найбільшими забруднювачами Чорного моря. Однак мільярдні вливання Євросоюзу в створення очисних систем призвели до позитивних змін. Кореспонденти ВВС поїхали до Будапешта, щоб подивитися як зараз відбувається очищення каналізаційних вод на Дунаї. Докази покращення стану екології науковці знаходять і в Чорному морі. Там зараз більше філофори. Однак Дніпро досі залишається заручником недбалого ставлення людей до природи. Цим відео ми завершуємо мінісеріал BBC “Коли хвилюється Чорне море”.

Епізод п’ятий