Міграція тварин. ЯК?
23 червня – день прийняття Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Бонн, Німеччина)
Донедавна загадкою було, як тварини орієнтуються у просторі і без проблем знаходять свою домівку або мігрують на тисячі кілометрів, не маючи GPS-навігатора?
Нижче пропонуємо цікаві особливості орієнтування деяких тварин.
Дві породи мігруючих морських черепах. Довгоголові морські черепахи (Caretta caretta) починають своє життя в Японії. Щоб харчуватися крабами в Мексиці, проходять понад 8000 миль через Тихий океан, а потім, щоб гніздитися, знову повертаються на пляжі Японії.
Шкірясті черепахи (Dermochelys coriacea), які народжуються в країнах Карибського басейну, в пошуках медуз пливуть на північ у крижані води Нової Шотландії, перетинаючи Атлантичний океан до берегів Західної Африки, переміщуються на 10000 миль (1 миля = 1,852 км). Вони байдужі до холоду, бо мають масивний розмір, ростуть до шести футів довжиною (1 фут = 30,48 см) з вагою більш ніж 1000 фунтів (1 фунт = 0,45 кг).
З південної півкулі горбатий кит (Megaptera novaeangliae) покидає Антарктику щоб розмножуватися в теплих водах Центральної Америки на півночі Коста-Ріки. Потім повертається додому, щоб прогодуватися. Це найдовша міграція серед ссавців.
Щороку 1,4 мільйона блакитних гну зі Східної Африки мігрують на 1800 миль в напрямку за годинниковою стрілкою навколо національного парку Серенгеті в Танзанії і Масаї Мара в Кенії.
Міграція починається в сезон дощів. Одне із найбільших випробувань для блакитного гну є перетин річки Мара в Танзанії, яка кишить крокодилами.
Для довідки:
Боннська конвенція — міжнародна угода, підписана в 1979 році в Бонні (звідси назва), яка ставить своєю метою збереження наземних і морських мігруючих видів тварин, також птахів повсюди на шляху їх міграції. Договір був складений під егідою Програми ООН з охорони навколишнього середовища (UNEP) та стосується збереження живої природи та місць існування тварин у світовому масштабі.
Починаючи із вступу Конвенції в дію в 1983 році, число членів Конвенції постійно зростає, ы вже нараховуэ быльше 120 країн. Доречі Україна приєдналася у 1999 році
Мета Конвенції – розроблення і вжиття спільних заходів щодо збереження мігруючих видів тварин протягом усього їхнього міграційного шляху на землі, у повітрі та воді.
#БоннськаКонвенція #Нижньодніпровський #НацПаркХерсон #екоосвіта#міграція_тварин
Більше цікавих фактів тут
Trackback from your site.