Маленькі вчені досліджують водні угіддя
В обласній дитячій бібліотеці ім. Дніпрової Чайки відбулося виїзне «засідання» маленьких науковців – учнів третіх класів ЗОШ№25. Співробітники еко-освітнього відділу національного парку «Нижньодніпровський» з новими цікавинками лабораторії «Маленькі дослідники» провели пізнавальний екологічний захід.
Діти дізналися про важливість лиманів, річок, озер, плавнів, інших водних територій у сучасному світі. Переглянувши ролик, який заздалегідь розробило Міністерство екології, дослідники перевіряли чи насправді водно-болотні угіддя природним чином фільтрують і зменшують кількість забруднюючих речовин.
Товстий прошарок зеленого моху став у пригоді, бо саме він виступав яскравим прикладом природного фільтру.
Також за допомогою гри «Хто я?» дізнавалися про рослинний і тваринний світ цих водних територій. Бо, наприклад, для багатьох птахів (пеліканів, качок, чапель, журавлів) ці території – прихисток для життя і розмноження.
Дієвим прикладом утримування зайвої вологи після випадіння осадків – ще одна важлива функція водно-болотних угідь – стала звичайна кухонна губка. Через гру, цікаві відеоматеріали та участь у різноманітних дослідах діти запам’ятають, що плавні – зелені легені міста, а очеретяні зарості допомагають встановленню природного контролю над повенями. Зокрема вся прибережна рослинність – це захист від вітру, штормових хвиль, розмивання берегів.
Такі заходи якнайкраще виховують дбайливе ставлення до природи та тваринного світу, вирощуючи екологічну свідомість наступного покоління.
Trackback from your site.