Кліматичні краплі
У м. Вишгород відбулася презентація мобільного додатоку «Кліматичні краплі».
Цей мобільний додаток відстежує та винагороджує екологічно-дружні вчинки з метою захисту довкілля та клімату планети. Зелені вчинки користувачів додатку відстежуються та переводяться в електронні бали, з подальшим їх обміном на знижки партнерів додатку.
Кожен бал, що має назву “Кліматична крапля” – це 1 кг парникового газу СО2, який не потрапляє до атмосфери внаслідок екологічних дій користувачів додатку. Кожен такий користувач є “Джерелом” скорочень викидів парникових газів і протягом року може утворити 500 і більше кліматичних крапель. Окрім фізичних осіб, Джерелами можуть бути школи (див. інформацію про шкільний конкурс), ОСББ, компанії тощо.
Партнери додатку – екологічно-свідомі підприємства та організації – приймають від Джерел кліматичні краплі в обмін на знижки, бонуси або призи. Такі підприємства в додатку мають назву “Озера”. Вони використовують краплі для погашення власного вуглецевого сліду та отримання знижок від інших Озер. Також, у них є технічна можливість реалізувати частину накопичених крапель вуглецевим фондам, іншим компаніям чи окремим особам в рамках світової боротьби із змінами клімату. Ми докладаємо зусиль для практичної реалізації таких транзакцій.
Наразі кліматичні краплі нараховуються за пересування на велосипеді, висаджування дерев, роздільний збір та компостування відходів, заходи з енергозбереження в будівлях та генерацію “зеленої” електроенергії. Нарахування крапель – скорочень викидів парникових газів — здійснюється на основі міжнародно-визнаних методологічних підходів із застосуванням таких коефіцієнтів, як, наприклад, висаджування дерев – 45 Крапель за кожне дерево; роздільний збір відходів (краплі нараховуються за здачу згаданих відходів на переробку) – 1.8 крапель за кілограм макулатури, 0.2 краплі за кілограм скла, і таке інше.
Для використання додатку потрібно встановити його за посиланням нижче, зареєструватись та почати генерувати або приймати Кліматичні краплі.
Нагадаємо, що у 2018 році переможці конкурсу “Кліматичні краплі” та активні учасники – 26 учнів, вчителів, партнерів та представників місцевого самоврядування – відкрили День Молоді та Майбутніх Поколінь 24 Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН «Про зміну клімату», яка відбулася в м. Катовіце, Польща.
Trackback from your site.