Глобальний Водний слід

22 березня – Всесвітній день води. Переоцінити її значення для життя важко. Це один з найважливіших ресурсів планети. Не всім відомо, що крім терміна «Вуглецевий слід» («Carbon Footprint») існує термін «Водний слід» («Water Footprint»), який відображає обсяг води, який витрачається при виробництві різних товарів або наданні послуг. 

Представляємо ​​Вашій увазі інфографіки, що ілюструють «Водний слід» по країнах світу.

Глобальний водний слід

Визначення «Водний слід», як правило, застосовується у відношенні споживача води (людини, організації, країни) і враховує джерело споживаної води, а також час/інтенсивність споживання. Крім «Водного сліду» зустрічається й інше близьке йому (більш спрощене) поняття – «Віртуальна вода», яке включає в себе тільки витрати води на всіх стадіях виробництва будь якого товару або послуги.

Згідно з розрахунками «Водний слід» кожного середньостатистичного жителя Землі становить 1240 м3 води на рік.

До країн з найнижчим «Водним слідом» можна віднести Латвію, Грузію, Угорщину, Китай, Афганістан, Перу, Конго, Анголу і ряд інших країн (600-1000 м3 води на рік на людину).

До країн з найвищим «Водним слідом» можна віднести США, Греції, Малайзії, Італії, Таїланд, Іспанію, Судан, і Росію (2100-2500 м3 води на рік на людину).

Ряд держав з цього списку країн з найвищими значеннями «Водного сліду» змушені імпортувати воду, щоб зберігати водоспоживання на колишньому рівні. Так високий рівень «Водного сліду» на душу населення забезпечується за рахунок імпорту води в США на 19%, Греції на 35%, Малайзії на 25%, Італії на 51%, Таїланді на 8%.

До країн найбільш залежних від імпорту води можна віднести Кувейт і Мальту (імпорт води становить 87%), Нідерланди (82%), Бахрейн і Бельгію (80%).

Поновлюваними водними ресурсами найбільш багаті Бразилія, Росія, США, Китай та Індонезія.

Факти:

  • – До 2025 року більше 2,8 мільярдів людей 48 країн світу буде відчувати недостачу води. До 2050 року кількість людей, які постійно зазнають нестачу води, досягне 7 мільярдів;
  • – 70% усіх прісних вод, що вилучаються з навколишнього середовища людиною, йде на зрошення сільськогосподарських угідь;
  • – На виробництво 1 кг шоколаду необхідно 24 000 літрів води, 1 кг м’яса – 15 500 л, 1 кг маслин – 4 400 л, 1 кг цукру – 1500 л, 1 чашки кави – 140л.