Нові дані в інтерактивній карті Парку

Для інформування дослідників природи, ознайомлення населення з природним різноманіттям  тваринного та рослинного світу на території Національного природного парку “Нижньодніпровський” розпочато роботу по нанесенню на карту ареалів розповсюдження видів, які занесені до Червоної книги України та Червоного списку Херсонської області, а також розміщення описової інформації та фотоматеріалів про них.

Результат спільної роботи фахівців науково-дослідного відділу та відділу рекреаціїї та туризму можна спостерігати он-лайн, клікнувши на кнопку “Інтерактивна карта”, що знаходиться зліва на головній сторінці сайту.

Наприклад, гіацинтик блідий відмічено поблизу с.Олександрівка Білозерського району на території Ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Олександрівський», що входить до складу нашого Національного природного парку.
Гіацинтик блідий (Hyacinthella leucophaea) занесений до Червоного списку Херсонської області, до переліків регіональних рідкісних рослин, і потребує охорони.

Причиною зниження  чисельності є в першу чергу антропогенні чинники. Це інтенсивна трансформація природних комплексів в результаті господарської діяльності, активна забудова літоральної смуги по всьому ареалу виду, збір рослин для букетів. Природні чинники: низька конкурентна здатність виду, недостатнє природне відновлення.

Ще один приклад зручного використання карти – ознайомлення з цікавими локаціями, якими рясніє Національний природний парк “Нижньодніпровський”. Розглянемо прибережну територію Дніпровського лиману між с. Станіслав та  Олександрівкою. Це мальовниче, туристично привабливе місце, яке не залишить байдужим жодного відвідувача цього краю. Захоплює подих дивовижний ландшафт «Станіславьких гір», неповторна природна краса, цікава історія скіфських та давньогрецьких поселень, зимівників козацької доби.

В подальших планах Парку розроблення та впровадження упродовж 2019 року в цій частині Національного природного парку водно-пішохідних екскурсійних маршрутів у партнерстві  з туристичною агенцією «Скелька Тур» та відповідно нанесення їх на інтерактивну карту. Помилуватися неймовірними краєвидами можна на і-нет ресурсах “Скелька тур” за посиланням:

інстаграм

фейсбук

Приємного інтерактивного мандрування!

(в статті використано фото з ресурсів турагенції “СкелькаТур”)