17 Бер2025
Екологічні наслідки війни в Україні: загроза для всієї Європи
Знищення екосистем, забруднення води та повітря, ризики радіаційного забруднення – усе це наслідки російської агресії, які мають глобальні масштаби.
З 2022 року росія спричинила величезну шкоду навколишньому середовищу. За даними ОБСЄ, зафіксовано понад 7 500 екологічних злочинів, що призвели до збитків на суму 82 мільярди євро.
Майже 25% загальної території України забруднено вибухонебезпечними речовинами, 557 шахт перебувають під окупацією і не мають належного догляду. Під окупацією опинилися 10 національних парків, 8 природних заповідників і 2 біосферні заповідники.
Екологічні наслідки війни, за участю представників Міндовкілля, обговорили на брифінгу ОБСЄ.
Одним із наймасштабніших екологічних злочинів рф стали руйнування Каховської ГЕС, отруєння річки Сейм та витік нафтопродуктів внаслідок аварії російських танкерів у Керченській протоці. Окрім того, російська агресія призвела до забруднення великої частини території України вибухонебезпечними речовинами.
Заступник Міністра захисту довкілля Сергій Власенко наголосив, що наслідки війни вже виходять за межі України та завдають шкоди всій Європі. Забруднення, спричинене бойовими діями, не визнає кордонів і може призвести до довготривалої екологічної кризи.
Для подолання екологічних наслідків війни ОБСЄ та Міндовкілля розробляють комплексні заходи. Останні включатимуть наукові дослідження та вдосконалення системи екологічного моніторингу. Україна вже розробила методології оцінки збитків у сферах водних, земельних та лісових ресурсів. Водночас відновлення довкілля потребує міжнародної підтримки, фінансування та експертної допомоги.
ОБСЄ закликає до глобальної солідарності у боротьбі за збереження довкілля та запобігання новим екологічним катастрофам. Лише спільними зусиллями можна досягти сталого відновлення екосистем, що постраждали від війни.
Tags: екоцид росії, злочини проти довкілля, Міндовкілля, НПП Нижньодніпровський