Екофорум Lets Do It Ukraine
11 травня 2018 в сесійній залі Херсонської міської ради відбувся «IV Всеукраїнський молодіжний форум взаємодії та розвитку», організований ГО «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It! World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Захід мав на меті об’єднати розрізнені ініціативні групи екоактивістів в одну рушійну силу заради вирішення наболілих екологічних питань. На форум завітали представники влади, бізнесу, ЗМІ та лідери громадських і спортивних організацій. Відчувалось, що кожен з гостей форуму прийшов не «для галочки», а тому що справді усвідомлює масштаб екопроблем та має власне бачення їх вирішення.
Представники національного парку “Нижньодніпровський”, а саме начальник відділу еко-освіти Tatyana Kryuchkova Тетяна Крючкова та інші, відвідали захід для відпрацювання нових контактів з громадськими активістами в напрямку організації екологічних акцій. Зокрем прийняти участь у наймаштабнішій світовій екоакції:
У вступному слові обласний координатор «Let’s do it, Ukraine» Юлія Тищенко оприлюднила інформацію про заплановану на 15 вересня 2018 наймасштабнішу в історії людства акцію прибирання, що відбудеться в один день у 150 країнах світу. Очікується, що участь в акції візьмуть 5% людства Землі і це буде останнє прибирання.
«Я дуже сподіваюсь, що наша акція по прибиранню Херсона буде останньою. Приберемо і більше не смітимо! Наша задача – не прибирати щороку місто, а популяризувати культуру чистоти, адже «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.»
Гості форуму дізналися про підготовку до прибирання, яка вже йде на Херсонщині. В Україні організацією цієї акції займаються здебільшого школярі та студенти на волонтерських засадах. На прибирання виходять співробітники комерційних та некомерційних громадських організацій, компаній та державних установ та пересічні небайдужі громадяни. Кожний мешканець міста чи області може обрати місце, яке хотів би прибрати, й власноруч створити диво чистоти.
Далі слово взяла Волкова Світлана Андріївна, голова наукової екоради ХДУ. Вона підняла тему чистоти води в Херсоні, звернувшись до присутніх із питанням: «А чи замислювались ви, чому останнім часом так сильно цвіте вода в Дніпрі? Раніше цей процес починався з серпня, тепер – з травня.»
Світлана Андріївна наголосила, що причиною цього є фосфатні миючи засоби, якими бездумно користується людство. Фосфати та ПАВ дуже небезпечні, адже вони повністю не виполіскуються. З часом вони потрапляють в людський організм, в кров, де зв’язують кальцій, утворюючи міцні кристалики, і відкладаються на внутрішніх органах. Вихід з цієї ситуації один – користуватися безфосфатними миючими засобами.
Окремо зупинилась Світлана Андріївна також на питаннях утилізації відпрацьованих елементів живлення, які потрапляючи на сміттєзвалище, отруюють землю, воду а у підсумку й людей.
Досвідом щодо вилучення з сміттєобігу відпрацьованих батарейок й акумуляторів поділився Багненко Юрій Борисович, який роками самотужки утримує мережу по збиранню шкідливих відходів (детальніше на сайті: http://batareiky.net/ ).
Зоря Ірина, голова ГО ТРО «Берегиня», координатор «Рух розвитку ОСББ Херсон» наголосила на необхідності сортування відходів, утилізації пластику та створенні комунального підприємства по його переробці. Вона змістовно пройшлась по наступним питанням:
- Жодне садівниче товариство міста не має договору на вивезення сміття, тому його або кидають де попало, або спалюють.
- Нагальна потреба міста у контейнерах для скла та паперу, коштовної вторсировини, що країна продовжує експортувати, в той час як наша сировина розкидана по паркам та галявинам.
- Необхідність співпрацювати з владою у вирішенні екологічних питань та контролювати її дії.
Планами та пропозиціями про співпрацю поділилися інші учасники форуму. Цікаво було дізнатись про Фестиваль Херсон LandArt та осінній бал хризантем, що заплановані на вересень цього року в місті.
Про можливість подарувати другу чи партнеру власне дерево розповів Дмитро Делієв. Виявляється, ми маємо чудовий приклад соціальної відповідальності херсонських бізнесменів з ГО «Твій ліс», які налагодили зручне та ефективне висаджування дерев на Херсонщині. Варто познайомитися особисто з ініціативою Tviilis.org, поки вона ще наша, адже нею дуже цікавляться й інші міста.
Жижко Сергій (ХМІГ «Кип’яток») задля формування культури правильного поводження з відходами організовує та проводить ролеву гру в форматі британських дебатів.
Дуже цікавим був виступ журналістки Вірлич Евгенії. Вона змусила гостей подивитись на суботники з іншого боку, наголосивши, що суботники – це зло, бо є люди, яким платять зарплатню за прибирання міста, і простим містянам треба просто навчитись відстоювати свої права жити в чистому місті та контролювати відповідні органи, а не прибирати його самотужки.
Успішним досвідом залучення дітей та молоді до обговорення різних проблем поділився амбасадор U-Report, Ілля Деревянченко, запропонувавши присутнім використати його знання для екологічного опитування молоді.
У підсумку учасники форуму виявили бажання створити робочу групу й спільно просувати екологічні питання, щоб таки побачити своє місто чистим та квітучим.
Як зазначила організатор форуму Юлія Тищенко: «Дуже приємно, що на форум прийшло чимало екоактивних людей. Мені поступило багато пропозицій про співпрацю. Сподіваюсь, що вона буде плідною, а життя в стилі ЕКО дуже скоро стане нормою для кожного херсонця.»
Якщо у вас є бажання приєднатися до екоактивістів Херсона або маєте певні пропозиції, тоді дзвоніть за номером +38(067)719-00-40 або пишіть на електронну пошту: sweettanok@ukr.net.
Trackback from your site.