Презентація турмаршруту

Сьогодні презентували туристичний маршрут «До заповідного «Бобрового озера» по дніпровським плавням Голої Пристані.

Сьогодні презентуємо туристичний маршрут «До заповідного «Бобрового озера» по дніпровським плавням. У заході беруть участь представники туристичних компаній, Департаменту туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації, Голопристанської районної ради, Голопристанської райдержадміністрації та Голопристанської міської ради. Розпочинаємо мандрівку з м. Гола Пристань, база зеленого туризму «Чайка». Байдарки для проходження маршруту надані нашим партнером турагенцією For Tourist TravelЧекайте на більш детальний фоторепортаж згодом.

Опубліковано Національний природний парк "Нижньодніпровський" nppn.org.ua Четвер, 11 липня 2019 р.

Розпочали тур з бази зеленого туризму «Чайка» на байдарках нашого партнеру турагенції For Tourist Travel

Туристичний маршрут «До заповідного «Бобрового озера» передбачає 3 варіанта проходження різної довжини. Учасники презентаційного заходу пройшли найкоротшим маршрутом – 2,8 км, час проходження 1.5-2 години.

Головним туристичним об’єктом маршруту є заказник місцевого значення Боброве озеро, який створено з метою збереження ділянки цінного комплексу нижньодніпровських плавнів. Серед представників флори на території заказника зустрічаються види і угрупування, занесенні до Червоної книги України, Зеленої книги України та Червоного списку Херсонської області.

Латаття біле – багаторічна водяна трав’яниста кореневищна рослина родини Лататтєвих. Окремі екземпляри живуть до 22 років. Єдиний в Україні вид цього роду, що росте в дикому стані, підлягає охороні, занесений до Червоної книги. Сальвінія плаваюча, глечики жовті (Зелена книга України), зозулинець болотний (Червоний список Херсонської області).

Заказник «Боброве озеро» та прилеглі території мають значущу фауністичну цінність. На цій місцевості в різні часи зустрічались близько 80 видів птахів різних фауністичних комплексів. В період гніздування на озері серед заростей очерету зустрічаються лиска, водяна курочка, погонич звичайний, нирок, різні види качок (кряква,сіра качка,чирки). На плантаціях латаття білого та жовтого проживає колонія чорних крячок. Гніздиться болотний лунь. В дерево-кущовому масиві селяться дрозди, солов’ї, славки, сорокопуди, синиці та інші види горобцевих. Гніздовий комплекс поповнюють птахи, які прилітають на годівлю і відпочинок із сусідніх територій. Серед них найбільшу чисельність мають чаплі: сіра, велика і мала білі. Зустрічаються також занесений до Червоної книги України малий баклан.

У заході взяли участь представники туристичних компаній, Департаменту туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації, Голопристанської районної ради, Голопристанської райдержадміністрації та Голопристанської міської ради.

#ДоЗаповідногоБобровогоОзера#БобровеОзеро#ВоднийТурмаршрут#туризмХерсон#цікавинкиПлавней#туризмГолаПристань#Нижньодніпровський#НацПаркХерсон