До географів з увагою

Еко-освітній відділ національного парку продовжує тісне співробітництво з КВНЗ “Херсонська академія неперервної освіти». Днями разом з вчителями географії херсонських загальноосвітніх закладів обговорювали екологічний стан області та країни в цілому. Презентували слухачам курсів підвищення кваліфікації можливості співпраці з освітянами парку: це і тематичні заходи, і цікаві квести з елементами інтерпретації природи, і відкриті уроки-презентації до екологічних свят та масштабних подій з багатьма професійними інфографіками, плакатами, допоміжними матеріалами.

Фахівці «Нижньодніпровського» залучали вчителів через співпрацю до втілення нових методів подання матеріалу. Так, запропонували кожному стати власником земельної ділянки на берегу Дніпра. Потім через екологічні порушення поступово втрачали чудові краєвиди через заболочення, спустошення лісів через вирубування. Перетворювалися на каскад водосховищ і гребель, що перетинають в багатьох місцях могутній Славутич, бо так легко зрозуміти величезні екологічні наслідки: зменшення проточності мілких річок і навіть самого Дніпра через недостатні попуски води, відсутність весняних паводків тощо.

Апогеєм стало виготовлення новорічного «салатику» з одноразових речей, що не розкладуться майже 150 років. Його зкуштувати не наважився ніхто. Авжеж, зараз є можливість вибору, а в недалекому майбутньому нерозкладений міктропластик з поліетиленових пакетів, пластикового посуду , ПЕТ пляшок буде незмінною складовою і питної води і багатьох продуктів.

Хтось скаже що це неприродньо і жорстко, але… Такі методи залучення в подію через відчуття, через існуючу реальність сьогодення залучають сприймати факти глибоко і виважено, ставати учасниками екологічних змін вже тут і зараз. Ще і ще раз підкреслюємо на своїх заходах: від дій кожного залежить майбутнє. Виключайте з вжитку одноразове, віддавайте перевагу стилю еко, намагайтеся сортувати і вдумливо споживати!