До дивовижних маяків

Фахівцями відділу рекреації НПП Нижньодніпровський, разом з туристичним комплексом «Забарино» розробляється туристичний маршрут «До дивовижних Аджигольських маяків». Він розрахований для відпочиваючих туристичного комплексу «Забарино» та відпочиваючих на морських узбережжях Херсонської області. Родзинкою подорожі стане відвідування Станіслав-Аджигольського заднього маяка, найвищого в України (висота 64 метри) і 18-го по висоті в світі.

Станіслав-Аджигольський задній маяк , фото Levis Dettendorfer, CC BY-SA 4.0
Попередня схема маршруту

Станіслав-Аджигольській маяки унікальні і цікаві за своєю конструкцією та значенням. Спроектовані інженером Володимиром Григоровичем Шуховим в 1911 році. Маяки є функціонуючими тому що Дніпровський, а потім і Дніпро-Бузький лиман вважається одним з найскладніших для судноплавства в світі. Навіть невелике судно просто так не зможе підійти з боку Чорного моря до портів Миколаєва і Херсона, адже Дніпро-Бузький лиман неглибокий.

Станіслав-Аджигольський передній маяк. Фото Oleg Marchuk

Саме тому для забезпечення судноплавства тут проклали Бузько – Дніпровсько – Лиманський канал. Він має звивисту форму і розділений на прямі ділянки – коліна. Маяки є важливою частиною системи гідрографічних об’єктів, які допомагають морякам долати лиман. У 2019 році їх відкрили для відвідування туристами.