Дні спостережень за птахами

30 вересня – 1 жовтня – Міжнародні дні спостережень за птахами (World Birdwatch) та EuroBirdwatch у Європі

Ці дні об’єднують десятки тисяч спостерігачів по всьому світу. Люди спостерігають, рахують та оперативно повідомляють дані обліків через свої національні центри. У Європі це загальний центр спостережень, який базується в Люксембурзі. В Україні національний центр спостережень базується в Українському товаристві охорони птахів.

Міжнародні дні спостережень проводяться з ініціативи товариств охорони птахів. До них залучаються усі бажаючі. Під час акції фіксується, які види птахів зустрічаються у тій чи іншій місцевості, в якій кількості, особливості їх поведінки тощо. Основною метою цієї акції є заохочення широкого загалу до пізнання світу пернатих і привернення уваги до проблем їх збереження, оскільки внаслідок діяльності людини і забруднення довкілля, чисельність деяких видів значно зменшується або ж знаходиться під загрозою зникнення. Результати своїх спостережень учасники акцій надсилають в товариства охорони птахів, і такі результати опрацьовуються, узагальнюються та оприлюднюються.

Співробітники науково-дослідного та еко-освітнього відділів Національного природного парку «Нижньодніпровський» запланували виїзд до с. Станіслав, з метою состережень за відлітаючими птахами. Про це у наступних новинах.