День рециклінгу, вторинної переробки сміття
Днями міжнародна спільнота і вся Україна привертала увагу до вторинної переробки сміття (15 листопада – День рециклінгу).
Вторинною переробкою (рециклінгом відходів, повторної переробки і утилізацією відходів) називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик, гумові вироби і таке інше, а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.
Завдання вторинної обробки — вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і боротьба із забрудненням навколишнього середовища.
В Україні нараховується 6,5 тисячі законних і близько 35 тисяч незаконних сміттєзвалищ, загальною площею 7% території (для порівняння у 2013 такий же показник налічував всього 4%).
Взагалом, 7% території України – це площа цілої Данії (понад 43 тисячі кв. км). І з кожним роком ситуація лише погіршується. За підрахунками екологів, Україна накопичила 54 млн кубометрів відходів; щороку сміттєві полігони поповнюються приблизно на 15-17 мільйонів тонн. На переробку йде лише десята частина зібраного сміття. (за матеріалами 24tv.ua )
Сміття розпадається сотні років, а для відновлення величезних площ родючих земель, завалених сміттям знадобиться щонайменше 300 років (!!!)
Кожен українець щороку виробляє сміття в кількості, що значно перевищує його власну вагу.
Пропонуємо продивитися інфоргафіку (фото вище) про середньостатистичний вміст сміття (джерело https://zhitomir-online.com)
Доречі, в Україні поховання сміття обходиться в 1,5 рази дешевше, ніж його переробка. Поки держава не втрутиться в цей безлад, будування сміттєпереробних заводів – викидання грошей на вітер!
Тим часом у всьому світі переробка сміття є високорентабельним бізнесом. За рахунок переробки сміття Швеція забезпечує 20% свого енергобалансу. Для цього країна щорічно імпортує 800 тис. тон (!!!) сміття. А Колумбія і Бразилія заробляють десятки мільйонів доларів на експорті переробленого металобрухту і алюмінію.
Trackback from your site.