Буденні справи нацпарку
Національний природний парк “Нижньодніпровський”, як діюча природоохоронна організація здійснює нагляд та контроль за дотриманням режиму території природно-заповідного фонду, регулювання рибальства в межах своєї компетенції та бореться з браконьєрством.
З метою регулювання кількості вилучення із природного середовища водних живих ресурсів, кожного року на науково-технічній раді національного природного парку “Нижньодніпровський” здійснюється розгляд лімітів на спеціальне використання водних живих ресурсів в науково-дослідних цілях науковими установами, а також здійснюється розгляд лімітів на спеціальне використання водних живих ресурсів рибодобувними промисловими організаціями. Після розгляду лімітів на науково-технічній раді, розглянутий проект лімітів передається до Міністерства екології та природних ресурсів України.
З метою поліпшення умов відтворення, збереження біорізноманіття водних живих ресурсів та збільшення їх запасів у межах національного природного парку “Нижньодніпровський” так само як і по всій Україні встановлюється так званий “режим тиші” в період весняно-літньої заборони. В цей період службою охорони національного природного парку ведеться посилений контроль за територією водних об’єктів, які знаходяться у межах його компетенції на наявність незаконного видобутку водних живих ресурсів, а також здійснюється контроль за пересуванням водних транспортів біля нерестовищ. Так само посилений контроль ведеться на місцях зимівлі водних біоресурсів у зимовий період.
Під час весняно-літньої заборони відповідно до чинного законодавства та з дотриманням правил любительського і спортивного рибальства дозволяється лов риби у спеціально дозволених місцях на умовах загального використання однією поплавковою вудкою з одним гачком і спінінгом з берега.
З метою збереження біорізноманіття та підтримання природних запасів водних живих ресурсів у відносно сталому стані у межах національного природного парку інспекторами відділу охорони здійснюється контроль за дотриманням правил промислового, любительського та спортивного рибальства на територіях природно-заповідного фонду у відповідності до його зонування. Під час проведення рибоохоронних рейдів перевіряються дійсні документи на легальність видобутку водних живих ресурсів та відповідність технічних параметрів знарядь лову, якими здійснюється видобуток водних біоресурсів, перевіряється відповідність промисловій довжині видобутих організмів та складаються відповідні акти перевірки рибальських суден чи акти порушення правил рибальства відповідно до діючого чинного законодавства.
Національний природний парк “Нижньодніпровський” здійснює підтримку рибовідтворювальним заводам та щорічно приймає участь у зарибленні Дніпровсько-Бузької гирлової області аборигенними видами риб, слідкуючи за фізіологічним станом молоді риб, що випускається у природні водойми та їх об’ємом.
Trackback from your site.