Археологічна спадщина і туристичний імідж Херсонщини

Наприкінці минулого тижня фахівці рекреаційного відділу НПП «Нижньодніпровський» відвідали круглий стіл на тему: «АРХЕОЛОГІЧНА СПАДЩИНА ЯК ІНСТРУМЕНТ ФОРМУВАННЯ ТУРИСТИЧНОГО ІМІДЖУ ХЕРСОНЩИНИ».

Одним із ініціаторів та організаторів заходу виступили наші партнери Херсонська обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Майже 40 учасників, серед яких науковці-історики, археологи, представники громадських та освітніх організацій та інш., обговорювали три важливі теми:
– археологічні матеріали у приватних колекціях;
– краєзнавчі музеї на громадських засадах: порядок створення та діяльності;
– археологічний туризм як перспективний напрям туристичної діяльності.
Херсонська область, як одна з найбільш «багатих» по археологічній спадщині областей України, може стати центром здійснення нового виду туристичної діяльності – археологічного туризму. З цією метою, учасники круглого столу рекомендували відповідним установам в коаліції розробити і впровадити атрактивні туроб’єкти на основі пам’яток археології, прокласти відповідні туристичні маршрути. Також запланували уже в цьому році ініціювати широке громадське обговорення стану і перспектив використання пам’яток археології в туристичній діяльності.
За результатами обговорень ухвалено резолюцію з рекомендаціями щодо підвищення ефективності заходів зі збереження, дослідження та популяризації об’єктів археологічної спадщини на території Херсонщини (див. фото)

Також пропонуємо дуже детальне висвітлення питання «чорної археології» журналістами видання Газета “Вгору”, що мало жваве обговорення в ході круглого столу.

Із відеоверсією круглого столу можна ознайомитися за посиланням: https://www.facebook.com/lutsikas/videos/2726272904320999/
#археологічна_спадщина#краєзнавчі_музеї#археологічний_туризм#туристичний_імідж_Херсонщини#Херсонська_обласна_організація_Національної_спілки_краєзнавців_України