5 квітня розпочинається нерестова заборона у Дніпровському лимані
Нагадаємо, що нерестова кампанія в 22 областях України стартувала першого квітня 2019 року. Триває заборона на вилов водних біоресурсів до 15 червня, в де яких місцях до 30 червня.
Терміни заборони на промислове, любительське і спортивне рибальство в рибогосподарських водних об’єктах Дніпровсько-Бузької естуарної системи:
1) у Дніпровському лимані – з 05 квітня по 05 червня;
2) у Дніпровському лимані на відстані 1,5 км від берега углиб лиману на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу, включаючи всю придаткову озерну систему – з 06 червня по 15 червня;
3) у р.Дніпро – від місця впадання у Дніпровський лиман до забороненого простору Каховської ГЕС з притокою Інгулець від гирла до смт. Велика Олександрівка, включаючи придаткову систему цих річок – з 10 квітня по 15 червня;
4) у всіх інших водоймах Чорноморського регіону в межах Херсонської області – з 01 квітня по 30 червня;
5) у Каховському водосховищі – з 10 квітня по 19 червня любительське рибальство; з 10 квітня по 18 червня – промислове рибальство.
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказах). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.
В Держрибагентстві наголосили, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).
Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в даний період.
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.
Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» Держрибагентства:
0 (800) 50-52-50.
Додаткова інформація:
Основними передумовами, що дають «команду» до нересту, є температурний чинник, кисневий режим, наявність субстрату для відкладання статевих продуктів та партнера.
Однак, не вся риба одразу йде на нерест. Першими нерестують щука та окунь (в березні). Далі протягом квітня в нерестовий процес поступово залучається переважна більшість видів іхтіофауни. Останніми відкладають ікру короп, лин та сом (з середини-кінця травня). Щодо ікрометання, воно буває одноразовим, коли риби метають ікру впродовж декількох хвилин (щука, окунь, плітка і інші). Або порційним, коли риби метають ікру окремими порціями з інтервалами від декількох днів до 2-3 тижнів (лин, плоскирка, карась і інші).
#службаОхорони #заборона #Нижньодніпровський #НацПаркХерсон#нерест2019 #режимТиші
Trackback from your site.