Кліматичні зміни: як готуватися українським містам

На 20% виріс рівень углекислого газу по всій планеті. Спілкування з віддаленою науковою експедицією з України наживо. На зв’язку керівник 24-ї Української антарктичної експедиції – Ігор Дикий. Як проходить робочий день вчених у найвіддаленішій точці планети і чим живе Антарктида сьогодні – дивіться у сюжеті нижче.

А ми хочемо поділитися основними висновками прес-конференції «Які кліматичні зміни чекають на міста і як до них підготуватися», що днями пройшла у Києві:

☑️ До середини цього сторіччя температура в Україні підвищиться на 1,5 градуси. Це призведе до того, що з кожним роком збитки від зміни клімату будуть тільки зростати.

☑️ Завдання кожного мера забезпечити комфорт та безпеку мешканців/-ок. Якщо зараз адаптація до зміни клімату – це комфорт, то через 5 років – це буде питання безпеки. За оцінками ООН, кожен долар, вкладений в адаптацію, дозволяє зекономити 6 доларів потенційних збитків від зміни клімату.

☑️ Найкраще, що можна зробити в нинішній ситуації — провести ретельну оцінку вразливості конкретного міста, на її основі розробити план адаптації міста та всіх його секторів і вже починати його втілювати.