Пестициди – «тиха катастрофа»

34 роки тому, 3 грудня 1984 року на пестицидному заводі в Бхопале (Індія) сталася екологічна катастрофа, внаслідок якої, за даними Грінпіс, загинуло 20 000 осіб.

Сьогодні увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби з пестицидами.

В результаті виробництва і використання цих небезпечних, на думку експертів ООН, зараз ми з вами є свідками «тихої катастрофи» – так називають сьогоднішній стан ґрунтів в Європі. Більше того, з’ясувалося: поширення настільки глобальне, що пестициди виявили навіть в організмах пінгвінів Антарктики, куди їх було занесено повітряними й океанськими потоками.

На Херсонщині, станом на 2017 рік, за даними областного лабораторного центру МОЗ, залишилося 1921,8 тонн невідомих, непридатних та заборонених до використання пестицидів, які розкидані по всій області.

На противагу «пестицидному» сільському господарству вчені висувають концепцію органічного землеробства, заснованого на поєднанні різних видів рослин, природному контролі над шкідниками, заміні хімічних добрив на органічні. Правда, питання, коли ця концепція знайде масштабне практичне застосування, залишається поки відкритим. Щоправда, Херсонщина досить стабільно крокує до втілення еко-технологій, дружніх до навколишнього середовища. Громадська організація «Земля Таврії» Земля Таврії вже чотири роки поширює практичні заходи щодо втілення таких технологій. Більш детально можна дізнатися за посиланням:

Еко-технології, дружні до навколишнього середовища