Зарибленням Дніпра рибаками-спортсменами

Національний природний парк “Нижньодніпровський” забезпечує підтримання екологічного балансу в регіоні шляхом поширення знань і підвищення обізнаності щодо цінностей біологічної та ландшафтної різноманітності, формування екологічної свідомості та виховання поваги до природи.

Так, 27 листопада 2018 року фахівці держслужби охорони НПП “Нижньоднііпровський” разом з представниками відділу іхтіології Держрибохорони спостерігали за зарибленням Дніпра спільнотою ГО “Федерація підводного спорту в Херсонській області”, яка проводить спортивні змагання з підводного полювання. Це вперше, коли завдяки благодійним внескам членів громадської організації , проводиться випуск цьоголітнього малька коропу в Дніпро біля самого Херсона. Раніше зариблювали водойми поряд зі Ст.Збур’євкою. Приємно відзначити, що обізнаність громадськості зростає. З’явилося бажання не тільки полювати на рибу, але й сприяти її розмноженню. Випуск малька у кількості 17 тис.шт. загальною вартістю приблизно 30 тис. грн. відбувся в р.Дніпро біля автомобільного мосту поблизу Антонівки.

Сюжет про випуск мальків дивіться, клікнувши на фото

Служба державної охорони природно-заповідного фонду Парку співпрацює з різноманітними громадськими організаціями, які займаються організацією туризму, спортивних заходів та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів. Однією з таких організацій є “Федерація підводного спорту в Херсонській області”, що регулярно запрошує представників “Нижньодніпровського”, як членів журі під час проведення змагань з рибної ловлі.
Служба державної охорони ПЗФ пильно слідкує за дотриманням вимог природоохоронного законодавства та обсягів використання природних ресурсів під час проведення таких змагань.
З метою підтримання екологічного балансу, відтворення природних ресурсів, що використовуються під час змагань, ГО “Федерація підводного спорту в Херсонській області” провела уселення малька коропу у річку Дніпро у кількості 17 тис.шт.
Відтепер служба держохорони НПП потурбується, щоб ця риба не потрапила до сіток браконьєрів.