Мандри загубленим світом
План шляху
Посилання на онлайн карту туристичного маршруту https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=146rpkNKXOG5soxAMFEi2gKeCb9pkiSxH&ll=46.780277659236816%2C33.28715698046367&z=14
Туристичний маршрут «Мандри загубленим світом» є водно-пішохідним, який розрахований на туристів з середнім та мінімальним рівнем підготовки, упродовж подорожі небезпечні ділянки відсутні.
Найцікавішими об’єктами туристичного маршруту «Мандри загубленим світом» є подорож річками Козак, Хмельник, протоками та єриками.
Маршрут починається сплавом (46.775507, 33.255632) 1.5 км вниз за течією по річці Козак, пропливши якою туристи повертають ліворуч в протоку до річки Хмельник, керуючись маркерами.
Річкою Хмельник туристи рухаються 1.4 км керуючись маркерами та на перехресті в координатах 46.777812, пн. ш., 33.277926 сх. д., повертають ліворуч, саме на цьому перехресті закінчується спільна ділянка з туристичним маршрутом «Дніпровська Гілея». Відвідувачі проходять вузький єрик в якому проходять крізь похилені дерева, що нагадує прохід у інший світ, та перед ними відкривається озеро Довге, природа навколо якого відрізняється на відміну пройденому шляху. Пройшовши приблизно половину озера, ліворуч 46.775471 пн. ш., 33.283737 сх. д., можна бачити облаштоване місце для виходу на сушу. Саме тут туристи можуть спостерігати «Дніпровські Джунглі», «Місця роботи бобрів», та «Хатку бобра» майже вся територія біля «хатинки» показує, як важко працюють ці робітники над своїм житлом. Провівши фотосесію, відвідувачі вертаються до байдарок та прямують в кінець озера Довге, де вузьким єриком рухаються до озера «Козаче» або «Кругле» потрапивши до якого туристи бачать неймовірну красу, вся територія вкрита «ковдрою» жовтих кувшинок та білих лілій ( латаття біле), що називається «Загублений світ».
Повертаючись назад в координатах 46.780119, 33.274469 мандрівники виходять на облаштовану пішохідну-переправу, де можуть перекусити, випити чаю, та насолодитися природою краю, а також скоротити близько 2 км водного шляху проти течії.
Туристичний маршрут «Мандри загубленим світом» не залишить без вражень жодного відвідувача, протягом подорожі туристи можуть побачити ареали латаття жовтого та латаття білого, єдиної рослини, яка мільйони років без будь-яких морфологічних змін існує у флорі України і занесена до Червоної книги України, також місцями можна зустріти водяний горіх – який також є Червонокнижною рослиною. Серед птахів туристів супроводжуватимуть Чапля сіра, біла, руда, Лелека білий, Сіра качка, Водяна курочка, Баклан великий, Чомга, також може здивувати Лебідь-шиипун, Орлан-білохвіст, Ще донедавна птах гнiздився по всiй Українi, тепер трапляється переважно в басейні Днiпра, Сiверського Дiнця та в західних областях, є дуже рідкісним видом. Досить часто можна зустріти болотних черепах, ондатру. Також небайдужими залишаться любителі риболовлі, пропливаючи байдарками по ерикам, та протокам річок туристичного маршруту або на стоянках, маючи відповідне спорядження, є можливість добути трофей (карась, короп, окунь, щука, линь, із місцевих видів риб (карась, короп, окунь, щука, линь, краснопірка, плотва).
Послуги сервісу для туристів надає база зеленого туризму та відпочинку «Козак», а саме :
– наметове містечко
– альтанки, шатри, бесідки, зонти, шезлонги, мангали
– літнє кафе
– облаштований автокемпінг
– природне джерело з питною водою
– гаряча вода та електроенергія
– прокат спорядження – байдарки, човни, катамарани, намети, каремати та інш.
– 2 –місний номер з холодильником та кондиціонером
Рекомендовані маршрути проїзду до Об’єкту
З міста Херсон, слід виїхати на автошлях регіонального та міжнародного значення E58, P47 рухатись яким треба 62,5 км, потім повернути праворуч у напрямку села Отрадокам’янка, рухатись 3,8 км, та повернути праворуч 2,2 км до бази відпочинку та зеленого туризму «Козак»
З міста Н.Каховка рух проходить по автошляху регіонального та міжнародного значення E58, P47, у напрямку м. Херсона. Через 12,4 км, повернути ліворуч у напрямку села Отрадокам’янка, рухатись 3,8 км та праворуч 2,2 км до бази відпочинку та зеленого туризму «Козак».
З міста Берислав рух проходить по автошляху територіального значення Т0403, який з’єднаний з автошляхом регіонального та міжнародного значення E58, P47. У цьому напрямку хід складе 14,7 км, потім повернути ліворуч у напрямку села Отрадокам’янка, рухатись 3,8 км, та повернути праворуч і рухатися 2,2 км до бази відпочинку та зеленого туризму «Козак».
Транспортна доступність Об’єкту
Назва населеного пункту | Автошлях руху | Відстань до об’єкту | |
1 | м.Херсон | P47, E58 | 70,5 км |
2 | м.Нова Каховка | P47, E58 | 20,4 км |
3 | м.Берислав | Т0403 | 18,6 км |
«Дніпровські джунглі»
* Маршрут промарковано частково