29 липня відбулося обговорення діяльності ПрАТ «Укргідроенерго» щодо будівництва та експлуатації гідроелектростанції «Каховська ГЕС-2»

14 липня 2020 року ПрАТ «Укргідроенерго» оприлюднило «Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля» щодо будівництва та експлуатації гідроелектростанції «Каховська ГЕС-2» потужністю 250 МВт для збільшення виробництва відновлюваної електроенергії в піковій зоні навантаження та регулювання частоти і потужності ОЕС України». До обговорення діяльності ПрАТ «Укргідроенерго» еко-коаліція Херсону запросили науковців, представників туристичних послуг, екологічних активістів Херсона та Нової Каховки. Під час зустрічі доповідачі обґрунтували свої претензії,щодо наявної інформації по майбутньому будівництву та побоювання стосовно подальшої діяльності ГЕС-2. Дякуємо всім, хто доулчився до обговорення та за небайдужість до подій, які відбуваються у нашому регіоні і по результатам можуть впливати на екологічний та економічний стан всієї країни: Євсеєва Тетяна Миколаївна, м. Нова Каховка, ГО «НКТОКС»Зарудня Ганна Михайлівна, м. Херсон ГО «Антонівська хвиля»Зоря Ірина Анатоліївна, м. Херсон ГО «Берегиня»Ладичук Дмитро Олександрович, доцент кафедри гідротехнологічного будівництва водної інженерії та водних технологій ХДАУ Пилипенко Ігор Олегович, доктор географічних наук, професор, професор кафедри географії та екології факультету біології, географії та екології ХДУФудін Олег Феліксович, м. Херсон Громадський активіст Шелудько Володимир Васильович, керівник Херсонської обласної організації Партії Зелених України Яценко Андрій Анатолійович, Голова ГО “Національний конгрес батьків України.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=kA2HYyCUDYA&feature=emb_logo

ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ НОВОГО ТУРИСТИЧНОГО МАРШРУТУ ПАРКУ

Останнім часом фахівцями відділу рекреації ведеться робота по популяризації новоствореного маршруту водного туризму №7701 «До дивовижних Аджигольських маяків»

Банер туристичного маршруту № 7701 “До дивовижних Аджигольських маяків”

Нещодавно при допомозі фотографів Гугл -Україна відцифровано маршрут, створено ефектні 3D панорами цікавих об’єктів на маршруті та розміщено на платформах Google maps для ознайомлення туристів нашої країни та зарубіжжя (нижче посилання): https://www.google.com/maps/@46.492072,32.2326665,3a,53y,306.89h,81.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAF1QipP5tbf0gnNfs3lNn0wVT2OUA9FshDVsnu8QCBoG!2e10!7i10000!8i5000

Днями знімальна група ТРК «Україна» також долучилася до представлення широкому загалу родзинок водного маршруту,

Робота знімальної групи ТРК “Україна  на території туристичного комплексу
 “Забарино”

зокрема, найвищого маяка України – Станіслав – Аджигольського заднього маяка, який розташований в Дніпровському лимані на території національного природного парку «Нижньодніпровський» та з осені минулого року відкритий для відвідування туристами.

Станіслав-Аджигольський задній маяк


Інтерв’ю з наглядачем маяка

Туристи можуть скористатися послугами комплексу відпочинку «Забарино» – партнера парку, звідки починається маршрут, а також кваліфікованим екскурсійним супроводом на маршруті від фахівців національного природного парку.
В найближчих планах – розробка нових напрямків туристичних маршрутів по Дельті р. Дніпро, старт яких планується з бази зеленого туризму «Лиман Парк», також партнера парку.

Розширення туристичних горизонтів НПП “Нижньодніпровський”

    Цього року потік туристів, які бажають відвідати Національний природний парк “Нижньодніпровський” значно збільшився. Доказом популяризації туристичних маршрутів є те, що раніше сюди приїжджали в основному жителі Херсонської та Миколаївської областей, а цього літнього туристичного сезону активний відпочинок у дніпровських плавнях обирають кияни, жителі західної та центральної України. Завдяки сумлінній праці фахівців відділу рекреації НПП “Нижньодніпровський” з початком туристичного сезону почали функціонувати нові туристичні маршрути : “До дивовижних Аджигольських маяків”; “Лабіринти Херсонських плавнів” та нова нитка водного туристичного маршруту №7711 «Дніпровська Гілея».

   Одним з цікавих об’єктів, який привертає увагу туристів є «Львівські скелі» (с.Ольгівка, Бериславського району), місце звідки починають свою подорож  дніпровськими плавнями.

«Львівські скелі»

Тут можна побачити червонокнижних птахів та тварин. Уздовж скель залишились руїни маєтків XIX століття, а також є кілька скіфських городищ та залишки давньогрецьких поселень.

Околиці с.Ольгівка

   В рамках телевізійного спецпроекту  «З південного неба» пропонуємо Вашій увазі другий сюжет про красоти нижнього Дніпра. Насолоджуйтесь переглядом та обов’язково завітайте до нас в гості!

   

  

   

  

День Дніпра 2020

Сьогодні ми відзначили День Дніпра 2020. У різних країнах та містах цей день відзначають у першу суботу липня. Свято вирішили провести на одному з міських пляжів Херсона. Метою даного заходу було привернення уваги містян до екологічного стану водних ресурсів нашої держави та річки Дніпро. Ще раз нагадати, як кожен з нас може допомогти зберегти цінні водні ресурси та прибережну територію для нащадків. Провели естафету на знання Дніпра, Ольга Демченко розповіла про причини цвітіння води та подарувала учасникам безфосфатні миючи засоби Clime. Наша запальна ведуча Марія пропонувала відпочиваючим долучитися до прибирання узбережжя. За результатами, проведеної акції 6 переможців (за найбільшу кількість, зібраного сміття) отримали приз прогулянку на байдарках по Херсонській “Венеції”. Маленьким помічникам сподобався аквагрим та чупа-чупси. Щиро дякуємо нашим партнерам та співорганізаторам, які допомогли організувати свято і не залишаються осторонь важливих екологічних проблем міста.
А що зробив ти?
Zero Waste School : Херсон
Центр екологічної інформації Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара

Вітаємо всіх з ДНЕМ ДНІПРА.

250 метрів незаконних знарядь лову

Інспекторами Національного природного парку “Нижньодніпровський” Білозерського відділення в Дніпро-Бузькому лимані, біля села Софіївка, були виявлені незаконні знаряддя лову, в яких перебували дві червонокнижні особини осетра російського.

Продовжити читання “250 метрів незаконних знарядь лову”

Святкуємо День Дніпра

Відзначили День Дніпра із вихованцями Школа Життя під час заходу діти дізналися про цю річку багато цікавих відомостей. А саме, де Дніпро бере початок і куди впадає; скільки країн перетинає річка та скільки водосховищ має на своєму шляху. В ігровій формі побудували макет Дніпра та наповнили його водою. А також з’ясували вплив людської діяльності на стан могутньої річки.