Соціологія туризму: хто наші гості?

18 листопада пройшов одноімений захід, організований Департаментом туризму ХОДА. У конференц-залі зібралося багато небайдужих херсонців, які мають відношення до туристичної галузі нашої області, зокрема і начальник відділу рекреації та туризму НПП «Нижньодніпровський» Сергій Шкарупа.

Продовжити читання “Соціологія туризму: хто наші гості?”

Молодь прагне екологічних змін

14 листопада пройшла юнацька екологічна конференція до Міжнародного Дня Чорного моря за участі активістів херсонських ГО (Let’s do it, Ukraine! Херсонщина,«Імпульс Херсонщини», «Регіональна рада підприємців»), представників влади (зокрема Сергія Козира, заступника голови ХОДА, Артура Мадатяна, радника мера міста, Федіра Баруліна, співголови Громадської Коаліції Регіонального Розвитку), науковців-експертів (дуже вдячні за участь київському експерту з комунікацій проекту ЄС / ПРООН Олена Марушевська (Olena Marushevska)) та безпосередньо небайдужої молоді (студенти-екологи ХДУ на чолі з талановитим педагогом Вікторією Приймак Viktoriia Pryimak, команда учнів ХЗОШ№32 #ZWS разом з незмінною натхненницею безлічі еко-акцій у Херсоні Ольга Демченко).

Продовжити читання “Молодь прагне екологічних змін”

Кліматичні зміни: як готуватися українським містам

На 20% виріс рівень углекислого газу по всій планеті. Спілкування з віддаленою науковою експедицією з України наживо. На зв’язку керівник 24-ї Української антарктичної експедиції – Ігор Дикий. Як проходить робочий день вчених у найвіддаленішій точці планети і чим живе Антарктида сьогодні – дивіться у сюжеті нижче.

А ми хочемо поділитися основними висновками прес-конференції «Які кліматичні зміни чекають на міста і як до них підготуватися», що днями пройшла у Києві:

Продовжити читання “Кліматичні зміни: як готуватися українським містам”

“Народний контроль” про улов служби охорони НПП “Нижньодніпровський”

Хто годується з водних біоресурсів Херсонщини та навіщо до посади повернувся Артющик

8 листопада 2019 року працівниками національного природнього парку «Нижньодніпровський» разом з працівниками Управління Служби Безпеки в Херсонській області, в районі населеного пункту Кізомис, на протоці «Старий рвач», біля будинку одіозного Богдана Артющика було вилучено 1300 метрів сітки, в якій знаходилось риби на суму збитку в 19 260 тисяч гривень.. На скільки нам відомо протока «Старий рвач», яка знаходиться на виході з лиману, охороняється інспекторами Рибоохоронного патруля – довіреними особами Богдана Артющика.

Продовжити читання ““Народний контроль” про улов служби охорони НПП “Нижньодніпровський””

Вікі любить Землю

Підбито підсумки цьогорічного конкурсу «Вікі любить Землю» Вікі любить Землю Україна / Wiki Loves Earth Ukraine. Завантажено майже 10 тисяч фото пам’яток природи. В новій номінації “Аерофотозйомка” найбільше балів зібрало фото ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Станіславський» із загальною площею 659 га, який створений у 2002 році. Нагадаємо, що заказник частково знаходиться на території нашого національного природного парку “Нижньодніпровський”.

Автор фото: Darkngs, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0
Продовжити читання “Вікі любить Землю”

Екологічна конференція «День Чорного моря»

Запрошуємо взяти участь у юнацькій конференції, що відбудеться 14 листопада о 14-30 в Херсонській обласній науковій бібіліотеці ім. О.Гончара
Які проблеми має наше Чорне море? Активні та невгамовні юні херсонці докладають зусиль для збереження краси моря. Впевнені й Ви можете зробити крок на зустріч морю. Не стійте осторонь. Долучайтеся!

Зокрема в програмі конференції: «Наскільки здорове наше Чорне море: результати проекту EMBLAS-Plus”, виставка інфографік, розроблених спільно з Спільнотою Кусто, вікторина.
Подробиці тут

Результати рейду

08.11.2019 на території національного природного парку “Нижньодніпровський”, поблизу с. Кізомис, в районі Дніпровського забороненого простору при проведенні природоохоронних заходів держслужбою охорони нашої установи спільно із працівниками УСБУ у Херсонській області було вилучено майже 1300 метрів заборонених знарядь лову.

УВАГА! ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСТУВАЧАМ ВОДНИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ!

Національний природний парк “Нижньодніпровський” нагадує користувачам водних живих ресурсів (далі — ВЖР), які здійснюють їх спеціальне використання у межах Парку, про заборону видобутку ВЖР ліміти яких вже використано.

Відповідно до звітів користувачів ВЖР ліміт №1661/08/3-2019 використано на наступні види:
 окунь;
 сом;
 плоскирка;
 короп (сазан);
 рослиноїдні;
 пузанок.

Продовжити читання “УВАГА! ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСТУВАЧАМ ВОДНИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ!”

День Чорного моря разом з вихованцями

 КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” ХОР 31 жовтня на День народження Чорного моря відвідала лабораторія “Маленькі дослідники” у складі освітян “Нижньодніпровського”.

Разом з вихованцями центру фахівці відправилися в уявну мандрівку країнами, береги яких омивають води Чорного моря. Завдяки колекції мушлів визначали молюсків, що мешкають чи мешкали раніше на чорноморському просторі. Адже багато їх зникло через екологічний стан та інвазійні види, наприклад через ненажеру-рапана.

Продовжити читання “День Чорного моря разом з вихованцями”

Що робити з опалим листям?

Спалення листя небезпечне для здоров’я і карається законом. Як протистоять цій проблемі у Херсоні і чи є альтернативи розмовляли в студії Suspilne Kherson.

Опубліковано Suspilne Kherson Понеділок, 28 жовтня 2019 р.

Міркувала Тетяна Крючкова (начальник відділу еко-освіти НПП “Нижньодніпровський”) разом з Сергієм Цибульским (начальник відділу екології Херсонської міськради)