Сьогодні столична преса розмістила статтю, де в хабарництві обвинувачується начальник відділення держслужби охорони нацпарку “Нижньодніпровський”. Хочемо офіційно заявити, що всі обвинувачення безпідставні!

На адресу жодного начальника відділення не висунуто будь-яких обвинувачень ні з боку військової прокуратури, ні будь-якої іншої правоохоронної установи. Працівники держслужби охорони національного парку працюють в режимі підвищеної пильності через нерестову кампанію. Всі обвинувачення, стосовно особи нібито начальника відділення дерслужби парку, надані журналістом Сергієм Яновським виданню “Голос України” абсолютно безпідставні!

Продовжити читання “”

Весняна експедиція

#веснянаЕкспедиція

Новокаховські плавні відзначилися в польовому щоденнику спостережень цікавою знахідкою – гніздом з кладкою чорного шуліки, що занесений до Червоної книги України. Довелося помилуватися граціозним польотом пари гордих хижаків.


Шулі́ка чо́рний (Milvus migrans) — хижий птах родини яструбових, занесений до Червоної книги України
Продовжити читання “Весняна експедиція”

Весняна експедиція: цікаві спостереження

#веснянаЕкспедиція

Продовжуємо знайомити з тими видами флори та фауни, що фіксуються зараз фахівцями науково-виробничого комплексу “Курс”, що проводять вивчення територій парку для проекту організації територій.

Досвідчений ентомолог Семен Воловник зафіксував рідкісних комах: метеликів подалірій, поліксена, бджолу-тесляра, що робить гнізда в деревені, вигризаючи досить твердий матеріал спеціально пристосованими щелепами.

Подалірій (Iphiclides podalirius Linnaeus, 1758) — метелик, рідкісний вид комах з числа занесених до ЧКУ. Фото Поліни Рискової
Продовжити читання “Весняна експедиція: цікаві спостереження”

До Всесвітнього дня води

24 квітня співробітники еко-освітнього відділу НПП «Нижньодніпровський» відвідали ЗОШ №3 в м.Гола Пристань. Тут проходив семінар-практикум для вчителів природних дисциплін, тому освітяни парку не тільки показали свої напрацювання та прийоми, а набрались досвіду у професіоналів, що ведуть заняття кожного дня.

Продовжити читання “До Всесвітнього дня води”

Весняні польові дослідження науковців

З 21 квітня триває польовий виїзд команди науковців-однодумців, представників науково-виробничого комплексу «Курс». Ця установа виграла тендер на розробку проекту організації територій НПП «Нижньодніпровський», що проводився восени.

Проект організації території розробляється з метою визначення та обґрунтування стратегії розвитку національного природного парку «Нижньодніпровський» на десять років.

Команда науковців з усієї України разом з херсонськими фахівцями
Продовжити читання “Весняні польові дослідження науковців”

Нагадуємо, триває сезон тиші!

Перелітні птахи зараз розпочинають гніздування. Сотні пернатих жадібно годуються, щоб гарантовано пролетіти ще тисячі км і знову повернутися до тимчасових безпечних будинків Тузловської Амазонії, Нижнього Дніпра, узбережжя Чорного моря.


Пара лебедів шипунів. Фото Іван Русєв
Продовжити читання “Нагадуємо, триває сезон тиші!”

Сьогодні День Землі

💚🌏💑Шукаючи підтвердження життя на інших планетах, ми чомусь забуваємо про свою насправді унікальну Землю – великий спільний і комфортний дім для існування різних форм життя і енергій, де людина є найбільш невгамовним мешканцем. З одного боку ми досліджуємо унікальність нашої планети, а з іншого – завдаємо їй шкоди своєю бурхливою діяльністю.

Сьогодні ще один День, коли маємо задуматися про наше спільне майбутнє у цьому великому і єдиному домі.

Продовжити читання “Сьогодні День Землі”

Суботники до Дня довкілля

День довкілля 20 квітня пройшов на Херсонщині насичено і жваво.

З”явилася нова дубово-липова алея в парку “Херсонська фортеця” завдяки небайдужим херсонцям зі спільноти “”Дубрава Херсонщини” та учням школи №32, що є членами еко-руху #ZWSХерсон.

Команда учнів ‪#‎zwsхерсон‬ зі своїм керівником – вчителем біології Ольгою Демченко під час висаджування дерев
Продовжити читання “Суботники до Дня довкілля”

Збиткі від очеретяних пожеж на території парку

Сьогодні в Медіа-центр “ІРС-Херсон” відбувся брифінг за участю директора НПП “Нижньодніпровський” Олексія Чачібая, голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадима Чабана, Олександра Рудницького (ГУ ДСНС України у Херсонській області), посадовців облуправління лісового та мисливського господарства, представника слідчого управління ГУНП України в Херсонській області та інш.

Кожен спікер представив позицію своєї установи стосовно пожеж на Херсонщині. Олексій Чачібая заявив:

– Зараз вже підраховано наслідки від пожежі очеретяних плавнів на острові Янушев, що розташований в Голопристанському районі, який входить до складу природно-заповідного фонду НПП “Нижньодніпровський”. Вигоріла площа – 20,1 га, збиткі становлять 33165 грн. Про вжиття засобів реагування на надзвичайну ситуацію подано відповідне звернення до слідчого відділення Голопристанського ВП ГУП.

Наживо у медіа-центрі «ІРС-Херсон»: брифінг щодо масових пожеж у дніпровських плавнях на Херсонщині. Спікери: директор національного природного парку "Нижньодніпровський" Олексій Чачібая та заступник голови ХОДА, голова регіональної комісії з надзвичайних ситуацій Вадим Чабан.

Опубліковано Медіа-центр "ІРС-Херсон" Вівторок, 16 квітня 2019 р.
Продовжити читання “Збиткі від очеретяних пожеж на території парку”

Юні науковці Станіславу

До Дня екологічних знань фахівці еко-освітнього відділу НПП “Нижньодніпровський” відвідали Станіславську загальноосвітню школу (Білозерський р-н).

Для учнів 4, 6 та 7 класів провели 8-рівневий екологічний квест, запропонувавши дітям стати справжніми спеціалістами-екологами, іхтіологами, ботаніками, одним словом – науковцями! Діти розділились на команди і отримали завдання пройти 8 різноманітних станцій, де їх чекали фахівці з загадками, ребусами, іграми та конкурсами на кмітливість.

Краєзнавча станція: працюють спеціалісти-картографи
Продовжити читання “Юні науковці Станіславу”