Сьогодні столична преса розмістила статтю, де в хабарництві обвинувачується начальник відділення держслужби охорони нацпарку “Нижньодніпровський”. Хочемо офіційно заявити, що всі обвинувачення безпідставні!
На адресу жодного начальника відділення не висунуто будь-яких обвинувачень ні з боку військової прокуратури, ні будь-якої іншої правоохоронної установи. Працівники держслужби охорони національного парку працюють в режимі підвищеної пильності через нерестову кампанію. Всі обвинувачення, стосовно особи нібито начальника відділення дерслужби парку, надані журналістом Сергієм Яновським виданню “Голос України” абсолютно безпідставні!
Новокаховські плавні відзначилися в польовому щоденнику спостережень цікавою знахідкою – гніздом з кладкою чорного шуліки, що занесений до Червоної книги України. Довелося помилуватися граціозним польотом пари гордих хижаків.
Продовжуємо знайомити з тими видами флори та фауни, що фіксуються зараз фахівцями науково-виробничого комплексу “Курс”, що проводять вивчення територій парку для проекту організації територій.
Досвідчений ентомолог Семен Воловник зафіксував рідкісних комах: метеликів подалірій, поліксена, бджолу-тесляра, що робить гнізда в деревені, вигризаючи досить твердий матеріал спеціально пристосованими щелепами.
24 квітня співробітники еко-освітнього відділу НПП «Нижньодніпровський» відвідали ЗОШ №3 в м.Гола Пристань. Тут проходив семінар-практикум для вчителів природних дисциплін, тому освітяни парку не тільки показали свої напрацювання та прийоми, а набрались досвіду у професіоналів, що ведуть заняття кожного дня.
З 21 квітня триває польовий виїзд команди науковців-однодумців, представників науково-виробничого комплексу «Курс». Ця установа виграла тендер на розробку проекту організації територій НПП «Нижньодніпровський», що проводився восени.
Проект організації території розробляється з метою визначення та обґрунтування стратегії розвитку національного природного парку «Нижньодніпровський» на десять років.
Перелітні птахи зараз розпочинають гніздування. Сотні пернатих жадібно годуються, щоб гарантовано пролетіти ще тисячі км і знову повернутися до тимчасових безпечних будинків Тузловської Амазонії, Нижнього Дніпра, узбережжя Чорного моря.
💚🌏💑Шукаючи підтвердження життя на інших планетах, ми чомусь забуваємо про свою насправді унікальну Землю – великий спільний і комфортний дім для існування різних форм життя і енергій, де людина є найбільш невгамовним мешканцем. З одного боку ми досліджуємо унікальність нашої планети, а з іншого – завдаємо їй шкоди своєю бурхливою діяльністю.
Сьогодні ще один День, коли маємо задуматися про наше спільне майбутнє у цьому великому і єдиному домі.
День довкілля 20 квітня пройшов на Херсонщині насичено і жваво.
З”явилася нова дубово-липова алея в парку “Херсонська фортеця” завдяки небайдужим херсонцям зі спільноти “”Дубрава Херсонщини” та учням школи №32, що є членами еко-руху #ZWSХерсон.
Сьогодні в Медіа-центр “ІРС-Херсон” відбувся брифінг за участю директора НПП “Нижньодніпровський” Олексія Чачібая, голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадима Чабана, Олександра Рудницького (ГУ ДСНС України у Херсонській області), посадовців облуправління лісового та мисливського господарства, представника слідчого управління ГУНП України в Херсонській області та інш.
Кожен спікер представив позицію своєї установи стосовно пожеж на Херсонщині. Олексій Чачібая заявив:
– Зараз вже підраховано наслідки від пожежі очеретяних плавнів на острові Янушев, що розташований в Голопристанському районі, який входить до складу природно-заповідного фонду НПП “Нижньодніпровський”. Вигоріла площа – 20,1 га, збиткі становлять 33165 грн. Про вжиття засобів реагування на надзвичайну ситуацію подано відповідне звернення до слідчого відділення Голопристанського ВП ГУП.
Наживо у медіа-центрі «ІРС-Херсон»: брифінг щодо масових пожеж у дніпровських плавнях на Херсонщині. Спікери: директор національного природного парку "Нижньодніпровський" Олексій Чачібая та заступник голови ХОДА, голова регіональної комісії з надзвичайних ситуацій Вадим Чабан.
До Дня екологічних знань фахівці еко-освітнього відділу НПП “Нижньодніпровський” відвідали Станіславську загальноосвітню школу (Білозерський р-н).
Для учнів 4, 6 та 7 класів провели 8-рівневий екологічний квест, запропонувавши дітям стати справжніми спеціалістами-екологами, іхтіологами, ботаніками, одним словом – науковцями! Діти розділились на команди і отримали завдання пройти 8 різноманітних станцій, де їх чекали фахівці з загадками, ребусами, іграми та конкурсами на кмітливість.