Європейський підхід створення та ознакування туристичних шляхів – навчаємося досвіду

Начальник відділу рекреації парку Шкарупа С.О. взяв участь у  консультативно-навчальному тренінгу  з питань ознакування та маркування туристичних шляхів  відповідно до міжнародних стандартів, який відбувся на базі садиби сільського зеленого туризму «Чайка»  в м. Гола Пристань. Спікером заходу виступив один із розробників Національного стандарту України (ДСТУ 7450-2013 «Знаки туристичні активного туризму») Анатолій Яремчишин, запрошений зі Львова.Учасникам наглядно продемонстровано  європейський досвід, нормативні вимоги та надано практичні поради щодо розробки, облаштування та ознакування  екскурсійно-туристичних маршрутів на Херсонщині, як обласних так і місцевих.

Продовжити читання “Європейський підхід створення та ознакування туристичних шляхів – навчаємося досвіду”

Вирішували питання екобезпеки Херсону

Сьогодні в приміщенні Будинку дитячої та юнацької  творчості відбувся Круглий стіл на тему: «Вирішення питань екологічної безпеки в м. Херсоні» за участю організацій, що опікуються питаннями екології, громадських активістів, представників ЖКХ, департаменту екології  ХОДА.

В обговоренні питань прийняла участь і начальник відділу еко-освіти НПП «Нижньодніпровський» Тетяна Крючкова.

Продовжити читання “Вирішували питання екобезпеки Херсону”

Необгрунтовані обвинувачення

Необгрунтовані звинувачення на адресу національного природного парку «Нижньодніпровський» вчора лунали херсонськими ЗМІ. Інтернет портали khersondaily та Kherson.in, посилаючись на сторінку ФБ Валерія Гурківського, сповістили про кричущу подію – затримання невідомих, що на території колишньої спортбази туризму «Еллінг» (Бериславський р-н біля с. Ольгівка) спилювали дерева.

Важлива поправка: затримали невідомих лісорубів інспектори НПП «Нижньодніпровський». Саме співробітники нашої установи вилучили бензопилу та викликали міліцію, але про це вирішили промовчати!

Допис з інтернет порталу https://khersondaily.com
Продовжити читання “Необгрунтовані обвинувачення”

Палаючий очерет

Минулого тижня затягло димом із лівобережжя Херсон – палали очеретяні плавні. Щороку на території нашої області коїться жахливий злочин проти довкілля, стається масштабне екологічне лихо. Тому сьогодні в програмі «Про це говорять» @Українське радіо.Херсон, яке тепер працює в прямому ефірі не тільки у Фейсбуці, але й на телеканалі «Скіфія», разом з ведучою Оксана Коренная обговорювали болючу тему підпалу очерету на Херсонщині.

Про це говорять 25.02.2019

Опубліковано Suspilne Kherson Понеділок, 25 лютого 2019 р.
Відеозапис програми “Про це говорять”
Продовжити читання “Палаючий очерет”

Кліматичні краплі

У м. Вишгород відбулася презентація мобільного додатоку «Кліматичні краплі».

Цей мобільний додаток відстежує та винагороджує екологічно-дружні вчинки з метою захисту довкілля та клімату планети. Зелені вчинки користувачів додатку відстежуються та переводяться в електронні бали, з подальшим їх обміном на знижки партнерів додатку.

Продовжити читання “Кліматичні краплі”

Низька екосвідомість українців

Під час робочого візиту до Львову Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що на даному етапі Україна має вкрай низький рівень екологічної свідомості. Українцям необхідно вже зараз змінювати щоденний стиль життя, аби запобігти незворотнім процесам, які відбуваються у природі, зокрема йдеться про зміну клімату.


Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час виступу
Продовжити читання “Низька екосвідомість українців”

Новий водний транспорт

Катер UMS 500

Днями матеріально-технічна база нашої установи поповнилася довгоочікуваним катером. Дякуємо Міністерству екології за своєчасну підтримку! Нарешті держслужба охорони парку розпочне патрулювання на власному водному транспорті, бо незабаром стартує нерестова кампанія.

Продовжити читання “Новий водний транспорт”

Один з лайфхаків боротьби з сміттєзвалищами

Сонячними днями до нас крокує весна і, як завжди, стає проблема стихійних сміттєзвалищ, особливо у відділених районах областей. Пропонуємо один з інструментів боротьби із забрудненнями. Це інтерактивна мапа Мінприроди.

Продовжити читання “Один з лайфхаків боротьби з сміттєзвалищами”

День китів

19 лютого відзначається День захисту морських ссавців або День китів!

Ця екологічна дата вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців і різних інших живих істот, що мешкають в морях і океанах нашої планети. Цей День був заснований у 1986 році, коли набув чинності мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК).

Продовжити читання “День китів”

Чи є бобри загрозою екології?


Саме це питання стало лейтмотивом програми “Тема дня” суспільного  телебачення Херсону, де гостями студії були фахівці “Нижньодніпровського”.

тема дня 22-02-19

Опубліковано «Телеканал "Скіфія"».Херсон Пʼятниця, 22 лютого 2019 р.
Відеозапис програми “Тема дня”

Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Катерина Орлова та начальник відділу еко-освіти Тетяна Крючкова разом з ведучим розглядали ситуацію навколо незначного збільшення популяції бобра річкового (приріст близько 25 %).

Продовжити читання “Чи є бобри загрозою екології?”