Будівництво вантажного порту на території нацпарку

26 грудня в прямому ефірі Українського Радіо Херсон Suspilne Kherson у вечірній програмі «Тема дня» з чарівною ведучою Оксана Коренная фахівець науково-дослідного відділу НПП «Нижньодніпровський» к.г.н. Євген Коржов Евгений Иванович розмовляли про важливу тему для всіх херсонців, особливо для жителів Білозерського району.

Продовжити читання “Будівництво вантажного порту на території нацпарку”

Птахи взимку – еко-освітній захід

Днями у Херсонській школі №31 для учнів 2 класу фахівцями еко-освітнього відділу “Нижньодніпровського” було проведено виїздне засідання мобільної лабораторії “Маленькі дослідники”.

Продовжити читання “Птахи взимку – еко-освітній захід”

Сформовано басейнову раду Нижнього Дніпра

На цьому тижні, 18 грудня, у Новій Каховці відбулося утворення басейнової ради Нижнього Дніпра.

Гребля м.Нова Каховка
Продовжити читання “Сформовано басейнову раду Нижнього Дніпра”

Телемост з екореформ

Цикл передач, присвячених реформуванню сфери контролю та охорони навколишнього середовища в Україні, стартував на телеканалі ВТВ. 
19 грудня в форматі телемосту обговорення в студії велося між містянами Луцька (Волинська область) та громадськими діячами та фахівцями в сфері екології Херсонщини.

В якості експертів виступили ОЛЕКСАНДР ХОДОСОВЦЕВ Александр Ходосовцев (Alexandr Khodosovtsev), професор, доктор біологічних наук та ІВАН МОЙСІЄНКО, професор, доктор біологічних наук, ГО “Українська природоохоронна група”.
Екологічні проблеми що обговорювались різноманітні і різнопланові: забруднення повітря в Луцьку через велике транспортне навантаження на кордоні з Польщею, трагедія озера Нечимного.
Херсонці озвучили загрозливе становище, пов’язане з утилізацією пестицидів. В області не утилізовано понад 1887 тон отруйних речовин! Пестицидів, тобто, ядохимікатів.

Продовжити читання “Телемост з екореформ”

Нова Каховка очами проекту “Незвідана Україна”

У новому випуску програми “Незвідана Україна” дивіться про унікальну місцевість Національного природного парку “Нижньодніпровський”, де життя перемогло стихію

Щоб переглянути фільм натисніть  на посилання

Продовжити читання “Нова Каховка очами проекту “Незвідана Україна””

Формування басейнових рад

В Україні завершується процес формування басейнових рад. 

Головне завдання басейнової ради – шляхом узгодження усіх інтересів досягати доброго стану вод. Поняття доброго стану визначено у Водній Рамковій директиві ЄС і має чіткі показники (за якими з 1 січня 2019 будуть моніторити якість води і в Україні).

Продовжити читання “Формування басейнових рад”

Підводемо підсумки за рік: засідання НТР

Сьогодні,14.12.18, відбулося шосте заплановане засідання Науково-технічної ради, головного дорадчого орган парку. Кворум відбувся: 11 представників із 21 члена ради.

Продовжити читання “Підводемо підсумки за рік: засідання НТР”

Дослідження: скільки років життя ми втрачаємо через забруднене повітря –

Вчені Інституту енергетичної політики Чикагського університету Energy Policy Institute at the University of Chicago (EPIC) випустили звіт Air Quality Life Index, у якому йдеться про те, як забруднене повітря впливає на тривалість життя населення в різних країнах світу.

Інтерактивна карта забруднення показує, що шкідливі викиди у повітря скорочують життя українців в середньому на 0,7 роки.

Продовжити читання “Дослідження: скільки років життя ми втрачаємо через забруднене повітря –”

Букет замість ялинки

На базі Центру екологічної культури і виховання “Дивосвіт” Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (просп. Св. Кирила та Мефодія, 19-а) відкрито виставку-конкурс «Букет замість ялинки».

Продовжити читання “Букет замість ялинки”

Single-use салат

Кулінарний клас в стилі популярного шоу «Матер-шеф» провела інтерпретатор природи, начальник відділу еко-освіти НПП «Нижньодніпровський» Тетяна Крючкова для учасників семінару з підготовки до міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім». Біля двох десятків представників екологічнихі агітбригад навчальних закладів Херсону слідкували за приготуванням “салату” з незвичних продуктів: ватні палички, одноразові мусорні пакети, шматки одноразового посуду та ще безліч інших речей одноразового вжитку, без яких буцім-то і можна обійтися, але ж так зручненько.

Продовжити читання “Single-use салат”