Неизведанная Украина — Национальный природный парк “Нижнеднепровский”

Долгожданное событие — программа проекта “Неизведанная Украина”, посвященная Национальному природному парку “Нижнеднепровский” вечером 29 ноября вышла в эфир канала ютуб.

Продовжити читання “Неизведанная Украина — Национальный природный парк “Нижнеднепровский””

До 3-річчя Національного парку

Запрошуємо відвідати фотовиставку “Чаруюча краса Нижнього Дніпра” в холі головного корпусу Херсонського державного універсітету, вул. Університетсьвка, 27.

Робочі дні з 9-00 до 17-00. Триватиме до 15 грудня.

 

 

Зарибленням Дніпра рибаками-спортсменами

Національний природний парк “Нижньодніпровський” забезпечує підтримання екологічного балансу в регіоні шляхом поширення знань і підвищення обізнаності щодо цінностей біологічної та ландшафтної різноманітності, формування екологічної свідомості та виховання поваги до природи.

Так, 27 листопада 2018 року фахівці держслужби охорони НПП “Нижньоднііпровський” разом з представниками відділу іхтіології Держрибохорони спостерігали за зарибленням Дніпра спільнотою ГО “Федерація підводного спорту в Херсонській області”, яка проводить спортивні змагання з підводного полювання. Це вперше, коли завдяки благодійним внескам членів громадської організації , проводиться випуск цьоголітнього малька коропу в Дніпро біля самого Херсона. Раніше зариблювали водойми поряд зі Ст.Збур’євкою. Приємно відзначити, що обізнаність громадськості зростає. З’явилося бажання не тільки полювати на рибу, але й сприяти її розмноженню. Випуск малька у кількості 17 тис.шт. загальною вартістю приблизно 30 тис. грн. відбувся в р.Дніпро біля автомобільного мосту поблизу Антонівки.

Сюжет про випуск мальків дивіться, клікнувши на фото

Продовжити читання “Зарибленням Дніпра рибаками-спортсменами”

Затримання браконьєрів біля посту рибохорони

25.11.2018 року у ході проведення спільних природоохоронних заходів на території природо-заповідного фонду, співробітниками Національного природного парку «Нижньодніпровський» з УСБУ Херсонської області та ОУ/УЗЕ Херсонської області виявлено та зафіксовано ряд грубих порушень діючого законодавства України.
Зокрема, безпосередньо поруч із акваторією рибоохоронної дільниці пост «Красна хата», яка знаходиться в зоні ДЗП Дніпро-Бузького лимана, де любительське, спортивне та промислове рибальство заборонено, на території природно-заповідного фонду НПП «Нижньодніпровський» виявлено близько 15 (!!!) плавзасобів, на яких невстановленими особами здійснювався незаконний вилов водних живих біоресурсів.

Плавзасоби затриманих громадян

 

Продовжити читання “Затримання браконьєрів біля посту рибохорони”

День народження Національного природного парку “Нижньодніпровський”

Парк створено 24 листопада 2015 року Указом Президента України з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів дельти річки Дніпро, як одного з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів у Європі, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, забезпечення збереження водно-болотного угіддя міжнародного значення “Дельта р. Дніпра”.

Вітаємо увесь колектив з нагоди третьої річниці створення Парку!

 

 

Відкрито фотовиставку

У холі головного корпусу ХДУ (вул. Університетська, 27) відкрито благодійну фотовиставку “Чаруюча краса Нижнього Дніпра”, яку присвячено третій річниці створення Національного природного парку “Нижньодніпровський”.

 

Продовжити читання “Відкрито фотовиставку”

Нові цікавинки лабораторії “Маленькі дослідники”

Школи, в яких побувала мобільна лабораторія «Маленькі дослідники» відділу еко-освіти «Нижньодніпровського», з терпінням чекають освітян Парку з новими програмами. Ось і тепер #ШколаЖиттяХерсон (перша родинна школа міста) радо зустрічала посмішками учнів, питаннями: «А що сьогодні буде цікавого?»

Продовжити читання “Нові цікавинки лабораторії “Маленькі дослідники””

Патрулювання озера Безмен (Камишани)

18 листопада під час чергового рейду інспекторами держслужби охорони НПП “Нижньодніпровський” вилучено заборонені знаряддя лову. Біоресурси повернуто у природне середовище.

Виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні

Представники національних парків, природних заповідників, біосферних резерватів території яких входять до переліку водно-болотних угідь (ВБУ) міжнародного значення, зустрілися у Києві 14-15 листопада п.р. на науково-практичному семінарі «Виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні». Приємно відзначити, що серед учасників семінару була наша колега Анна Наумович (Anna Naumovich) – фахівець науково-дослідного відділу Національного природного парку «Нижньодніпровський».

Продовжити читання “Виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні”

Вчимося сортувати разом з учнями

Фахівці еко-освітнього відділу “Нижньодніпровського” долучилися до тижня екології у ЗОШ №52.

Саме в Міжнародний день вторинної переробки сміття, 15 листопада, разом з учнями старшої школи вчилися сортувати.

Продовжити читання “Вчимося сортувати разом з учнями”