Цікаві факти про Чорне море

  1. У зимовий період море практично не замерзає, лише невелика ділянка поблизу Одеси на недовгий час покривається льодом. Однак у візантійських літописах згадується, що в 401 і в 762 роках н.е. Понта або Чорне море повністю замерзло.
  2. Єдина масова акула, що мешкає в Чорному морі, – це колюча акула катран. Вона боїться людей і рідко підходить до берега. Єдину небезпеку для людини становлять спинні плавники катрана, з великими отруйними шипами. Продовжити читання “Цікаві факти про Чорне море”

Міжнародний день Чорного моря – 31 жовтня

Головна теза і тема цього дня – екологія чорноморського басейну і її збереження.
22 роки тому, 31 жовтня 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.

Продовжити читання “Міжнародний день Чорного моря – 31 жовтня”

Дослідження малакофауни

Науковці Херсонської гідробіологічної станції НАН України спільно зі співробітниками науково-дослідного відділу НПП “Нижньодніпровський” проводять дослідження понто-каспійської малакофауни пониззя Дніпра. Роботи проводились на притоці Дніпра річці Кошовій, де молюски даної групи широко представлені у складі донної фауни.

Продовжити читання “Дослідження малакофауни”

Гра-квест до Дня чорного моря

До Міжнародного дня Чорного моря фахівці еко-освітнього відділу Національного природного парку «Нижньодніпровський» розробили цікавий пізнавальний квест-гру. Провести захід запросила дитяча міська бібліотека «Гномик», що на вул.Потьомкінській, 86-а. Саме тут освітяни Парку зустрілися з учнями 4 класу ЗОШ №15 м.Херсон.

Продовжити читання “Гра-квест до Дня чорного моря”

Поки на берегах Нижнього Дніпра бушує різнобарв’я, в Херсоні квітне софора та каштан.

Продовжити читання “”

Осінні експедиції тривають

Продовжуються осінні експедиції науково-дослідного відділу.

Спільно з науковцями Херсонської гідробіологічної станції НАН України було досліджено руслові ділянки Дніпра, рукав Конку та озеро Кругле.

Осіння палітра надихає безмежно… Шалена різнобарвність розцвіченого листя народжує глибоку шану природі рідного краю, яка так наполегливо ділиться безмежним ресурсом неймовірної краси…

Продовжити читання “Осінні експедиції тривають”

Пожежна безпека

Незважаючи на встановлення низьких температур  загроза пожеж залишається.  На минулому тижні співробітники Національного природного парку гасили лісову пожежу на території Парку та пожежу в очереті на території сільради, що прилегла до природно-заповідного фонду.

Продовжити читання “Пожежна безпека”

Осінні наукові експедиції розпочато

Розпочато осінні експедиційні виїзди до водних об’єктів НПП “Нижньодніпровський”. Фахівці науково-дослідного відділу спільно з Херсонською гідробіологічною станцією НАН України продовжують гідробіологічні дослідження водойм та водотоків пониззя Дніпра. Продовжити читання “Осінні наукові експедиції розпочато”

Нові дані в інтерактивній карті Парку

Для інформування дослідників природи, ознайомлення населення з природним різноманіттям  тваринного та рослинного світу на території Національного природного парку “Нижньодніпровський” розпочато роботу по нанесенню на карту ареалів розповсюдження видів, які занесені до Червоної книги України та Червоного списку Херсонської області, а також розміщення описової інформації та фотоматеріалів про них.

Результат спільної роботи фахівців науково-дослідного відділу та відділу рекреаціїї та туризму можна спостерігати он-лайн, клікнувши на кнопку “Інтерактивна карта”, що знаходиться зліва на головній сторінці сайту.

Продовжити читання “Нові дані в інтерактивній карті Парку”

НПП «Нижньодніпровський» готовий до плідної співпраці

Адміністрація національного природного парку «Нижньодніпровський» продовжує роботу по налагодженню партнерських відносин з органами державної влади, місцевого самоврядування, землі яких входять або межують з територією Парку. Метою даного напрямку діяльності є популяризація природоохоронної установи, залучення територіальних громад області, а їх понад 30, до організації та проведення спільних заходів із збереження та відтворення природних комплексів Нижнього Дніпра, створення умов для організованого туризму та відпочинку мешканців та гостей області. Продовжити читання “НПП «Нижньодніпровський» готовий до плідної співпраці”