Онлайн-карта забрудненості річок

Державне агентство водних ресурсів та Агенція журналістики даних презентували інтерактивну карту забрудненості річок в Україні «Чиста вода». Повідомлення розміщено на офіційному сайті Міністерства екології.

Продивитися карту можна натиснувши на зображення.

Показники забруднення басейну р.Дніпро фосфат-іонами в радіусі 1 км вище міста Херсон

 

 

 

Продовжити читання “Онлайн-карта забрудненості річок”

Стратегія державної екологічної політики до 2030 року

12 червня Комітет з питань екологічної політики,  природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув та схвалив проект Стратегії державної екологічної політики до 2030 року. Документ було розроблено Мінприроди за технічної підтримки ЄС.

Продовжити читання “Стратегія державної екологічної політики до 2030 року”

4 катери із сучасними моторами

Наприкінці червня Національний парк «Нижньодніпровський» отримав в розпорядження служби держохорони перші одиниці водного транспорту.

 

Чотири катери з доволі потужними сучасними моторами, які вже були у використанні водних держслужб, зокрема в екоінспекціях Миколаївської та Дніпровської областей.

Продовжити читання “4 катери із сучасними моторами”

Локація “Нижньодніпровського” на фестивалі

Освітяни Національного парку 7 липня працюють з гостями і учасниками Всеукраїнський благодійний фестиваль ” Купальські зорі в м.Гола Пристань.

Продовжити читання “Локація “Нижньодніпровського” на фестивалі”

7 липня – День Дніпра

Свято запропоновано з 2002 року задля привернення уваги громадськості до екологічних проблем головної річки України.
Назва «Дніпро» з давньосхідноіранського перекладається як велика ріка. Від греків прийшла назва – Борисфен (той, що тече з Півночі), а східні слов’яни зверталися до могутньої ріки – Славутич, тобто син слави.
На сьогодні величезний Дніпро стогне і вмирає через числені екологічні проблеми.


Продовжити читання “7 липня – День Дніпра”

Подорож на байдарках

До Дня Дніпра співробітники науково-дослідного та еко-освітнього відділів Національного парку провели експедиційний виїзд Дніпровськими плавнями.

Продовжити читання “Подорож на байдарках”

Привітання зі Святом працівників природно-заповідної справи

Шановні колеги, друзі!

Прийміть найщиріші привітання з професійним святом – Днем працівників природно – заповідної справи.

Це свято не лише працівників природоохоронних установ, а й усіх небайдужих людей, які прагнуть зберегти природу і для яких її збереження стало справою життя.

Ваша наполегливість та відданість справі заслуговує поваги та вдячності. Тож нехай щоденне спілкування з природою та турбота про неї приносить вам тільки задоволення та радість, надихає на нові звершення та творчі успіхи у природоохоронній діяльності.

Зберігаючи природу, як основу нашого буття – ми бережемо нашу Батьківщину.

Ми впевнені , що завдячуючи невтомним рукам та світлим і мудрим головам однодумців, не одне покоління наших нащадків зможе доторкнутися до чарівного світу гармонії і довершеності природи рідної України. Нехай доля, відданість справі, патріотизм  допомагають  нам у благородній справі збереження чарівної природи нашого краю для сьогодення та прийдешніх поколінь.

Добра, бадьорості вам, відмінного настрою і здоров’я!

З повагою         

Директор НПП «Нижньодніпровський»                          О.Чачібая

Екологічний стан пониззя Дніпра досягає критичної позначки

В суботу, 7 липня – День Дніпра. Про проблеми забруднення та шляхи їх вирішення розмовляли в прямому ефірі на радіо «Таврія» директор НПП «Нижньодніпровський» Олексій Чачібая та голова незалежної громадської екологічної ради Херсонщини, член національної екологічної ради України, кандидат хім. наук Григорій Романенко.

Продовжити читання “Екологічний стан пониззя Дніпра досягає критичної позначки”

Зарыбление осетровыми видами

С 26.06 по 3.07 специалистами рыборазведения ГУ «Производственно-экспериментальный Днепровский осетровый рыбовоспроизводственных завод им. академика С. Т. Артющик» проводилось зарыбление акваторий Национального природного парка «Нижнеднепровский».

Продовжити читання “Зарыбление осетровыми видами”

Радіоміст Киів-Дніпро-Херсон

2-го липня, в програмі «Вся країна» директор Національного парку «Нижньодніпровський» Олексій Чачібая взяв участь в обговоренні питаннь стосовно екологічного стану Дніпра, яке відбулося в процесі радіомосту між Київом, Дніпром та Херсоном за участі науковців та чиновників цих міст.

Продовжити читання “Радіоміст Киів-Дніпро-Херсон”