“Маленькі дослідники” – партнери масштабної акції

1 червня національний парк, а саме освітяни “Нижньодніпровського”, запросять всіх діток, хто відвідає День захисту дітей, організований Спілка жінок Херсонщини, до лабораторії “Маленькі дослідники”. Будемо разом дізнаватися більше про рідний край, про тваринний та рослинний світ Херсонщини в цікавих іграх і конкурсах. Запрошуємо!

Программа заходу

Продовжити читання ““Маленькі дослідники” – партнери масштабної акції”

Дельта Дніпра з літака

Нарешті цікаві відомості про неперевершені краєвиди національного парку “Нижньодніпровський” почали з’являтися на сторінках херсонських туроператорів.

Дякуємо і запрошуємо до співпраці Мандруй Херсонщиною

Продовжити читання “Дельта Дніпра з літака”

Будівництво Каховської ГЕС-2 спричинить екологічне лихо на Херсонщині

Наприкінці квітня Публічне акціонерне товариство «Укргідроенерго» опублікувало повідомлення про планову діяльність з оцінки впливу на довкілля при будівництві Каховської ГЕС-2. До 14 травня усі зацікавлені організації і громадяни мали подати свої зауваження та пропозиції.

До обласного департаменту екології та природних ресурсів у цей термін надійшли листи від Національного природного парку «Нижньодніпровський», екологічної організації «МАМА-86-Нова Каховка», Новокаховського товариства охорони культурної спадщини та Національного екологічного центру України.

Продовжити читання “Будівництво Каховської ГЕС-2 спричинить екологічне лихо на Херсонщині”

Туристам парк відкриває маршрути «Дніпровська Гілея»

Фахівцями відділу рекреації, Козацького природоохоронного науково-дослідного відділення проведено дослідження території о.Козацький з метою уточнення місць встановлення інформаційних маркувальних знаків, розміщення та облаштування наметових стоянок по ходу водно-пішохідного туристичного маршруту №77 «Дніпровська Гілея », який вже у цьому туристичному сезоні пропонує парк для відвідувачів.

Маршрут розпочинається з території бази зеленого туризму «Козак» (с. Одрадокамянка, Бериславського району) та прокладений по протокам, єрикам, озерам Дніпровських плавнів. Продовжити читання “Туристам парк відкриває маршрути «Дніпровська Гілея»”

Вирощення австралійського раку у водоймах Херсонщини

Таку цікаву тему розглядали в програмі “Тема дня” на радіо “Таврія” (100,6 FM) вчені-аграрії к.б.н. Бойко П.М. І Кутіщєв П.С.

Продовжити читання “Вирощення австралійського раку у водоймах Херсонщини”

Нерест 2018 – тема прямого ефіру на обласному радіо

Начальник відділу держохорони національного парку Юрій Сініцин розповідав про довгоочікуване приладдя для ведення належним чином охорони територій природно-заповідного фонду: дрони, пристрої нічного бачення. Про роботу інспекторів держслужби слухайте за посиланням:

Екофорум Lets Do It Ukraine

11 травня 2018 в сесійній залі Херсонської міської ради відбувся «IV Всеукраїнський молодіжний форум взаємодії та розвитку», організований ГО «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It! World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Продовжити читання “Екофорум Lets Do It Ukraine”

Відібрано проби з річки Кошова та Стебліївського лиману

Тривають дослідження флори та фауни водних об’єктів НПП “Нижньодніпровський”. Фахівцями науково-дослідного відділу спільно з Херсонською гідробіологічною станцією НАН України було відібрано проби у Стебліївському лимані (фото протоки до лиману на заставці до цієї статті) та притоці Дніпра – Кошовій (фото нижче). Разом з гідробіологічними дослідженнями проводяться і гідрохімічні.

Продовжити читання “Відібрано проби з річки Кошова та Стебліївського лиману”

Перший том видано!

Вітаємо науковців національного парку «Нижньодніпровський» зі створенням першого тому основного наукового документу нашого парку, в якому сконцентровані результати спостережень за природними процесами і явищами – «Літопису Природи»!

На фото – співробітники науково-дослідного відділу Anna Naumovich Vitaliy Klymenko Julia Bondar Анна Билык

Дослідження складу флори

Найгарячіша пора у науковців національного парку наприкінці весни: розширення наукових полігонів, спостерігання за метереологічними показниками, моніторинг чисельності представників тваринного і рослинного світу, збір різноманітних проб, та інш.

Продовжити читання “Дослідження складу флори”