Маленькі дослідники в НВК №33

Перше квітня – Міжнародний день птахів. До цього святкування долучилися й третьокласники Херсонського НВК №33. Лабораторія «Маленькі дослідники» розгорнула у закладі низку цікавих заходів з дітьми.

Продовжити читання “Маленькі дослідники в НВК №33”

Водный транспорт на подходе

Впереди начало нерестовой кампании. В службе охраны национального природного парка «Нижнеднепровский» подготовка идет полным ходом. Напомним, что в начале этого года, в январе 2018 года, на баланс нашего предприятия поставлены три внедорожника, которые, несмотря на довольно серьезный износ, отремонтированы, и участвуют в патрулировании территорий природно-заповедного фонда. Кроме того, транспортные средства национального парка ждет пополнение – три законсервированных катера «Еврокроун». Это долгожданное подкрепление надеемся получить в скором времени. С этими ресурсами патрулирование станет еще более эффективным и регулярным.

Чергове вилучення під час рейду

Інспектори служби охорони національного парку «Нижньодніпровський» сьогодні вночі провели черговий рейд. Під час патрулювання в районі озера Білого (Білозерське відділення) службовці дістали з води та вилучили майже два кілометри сіток.

Продовжити читання “Чергове вилучення під час рейду”

З першого квітня – РЕЖИМ ТИШІ

Весняна погода нарешті досягла Херсонщини.  В пониззі Дніпра прокинулись від зимової сплячки земноводні і плазуни, тварини і птахи готуються до виведення потомства. Цієї пори будь яке втручання людини в природні процеси матиме негативні наслідки, іноді непоправні. Фахівці національного природного парку “Нижньодніпровський” нагадують, що у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня у межах Парку забороняється:

проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Продовжити читання “З першого квітня – РЕЖИМ ТИШІ”

Про зонування територій парку та основні види діяльності в кожній зоні

Під час учбової зустрічі фахівців служби охорони НПП “Нижньодніпровський” зі студентами кафедри туризму ХДУ ще раз детально розповіли про зони та види діяльності в кожній зоні національного парку.

Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Положенню про НПП «Нижньодніпровський» парк створено з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів дельти річки Дніпро.

 

У відповідності до статті 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території Парку  виділяються такі зони:

заповідна;

регульованої рекреації;

стаціонарної рекреації;

господарська.

Для кожної зони встановлюється режим щодо їх охорони, відтворення та використання.

Продовжити читання “Про зонування територій парку та основні види діяльності в кожній зоні”

Зустріч із майбутніми фахівцями туристичного бізнесу

27 березня до офісу національного парку «Нижньодніпровський» завітали майбутні фахівці туристичного напрямку, студенти ХДУ кафедри туризму. Знайомство з парком та його роботою з внутрішньої сторони, з середини – ось мета цього візиту. Студенти спілкувалися з спеціалістами еко-освітнього віддулу, відділу охорони та рекреації. Дізнавалися про різні напрямки роботи, тенденції та плани на майбутнє. Зокрема, побачили чудові краєвиди територій парку (зйомки дроном), дізналися про зонування територій парку та види діяльності, які дозволені або заборонені в кожній з них. Доречі, шановні читачі, пропонуємо і вам дізнатися цю важливу інформацію більш детально у наступній новині.


Продовжити читання “Зустріч із майбутніми фахівцями туристичного бізнесу”

Херсонському відділенню Всеукраїнської асоціації гідів – бути!

24 березня співробітники Національного природного парку «Нижньодніпровський» Тетяна Крючкова (начальник відділу екологічної освіти), Юлія Бондар(екскурсовод I категорії) та Марина Крутоуз (провідний інженер з рекреаційного благоустрою) прийняли участь у роботі установчого засідання Херсонського відділення Всеукраїнської асоціації гідів.

Продовжити читання “Херсонському відділенню Всеукраїнської асоціації гідів – бути!”

Навчання інспекторів

Наприкінці березня інспектори служби державної охорони НПП «Нижньодніпровський» пройшли фахове навчання у напрямку захисту лісів.

Дізнавалися про шкідників, які уражують листяні породи дерев: це об’єкти мікобіоти (коренева губка, опеньок осінній); із представників комах – пильщики, вільховий листоїд та ін.; а також тварини, наприклад бобри.

Поглиблювали знання в області нормативно-правової бази захисту лісів, санітарних норм і правил, тощо

Продовжити читання “Навчання інспекторів”

Діти прийняли рішення – воду берегти!

До Всесвітнього Дня води фахівці еко-освітнього відділу національного парку «Нижньодніпровський» (Херсонська область) 22 березня провели інтерактивний урок в Херсонській школі №53 у 4-Б класі.

Продовжити читання “Діти прийняли рішення – воду берегти!”

Екологічні проблеми розглянуто на семінарі

15 березня Херсонська міська центральна дитяча бібліотека №4 приймала гостей – 45 шкільних бібліотекарів, для яких фахівцями закладу було проведено семінар «Сучасні аспекти діяльності бібліотек на допомогу екологічному вихованню школярів». 2018 рік Президентом України оголошено роком екології і саме цю тему підняли організатори для допомоги працівникам освіти.

На семінарі розглядалися екологічні проблеми нашої області, можливі перспективи їх вирішення. Фахівці еко-освітнього відділу національного парку «Нижньодніпровський» освітили такі проблеми: забруднення річок, вирубка лісів та знищення лісосмуг.

Продовжити читання “Екологічні проблеми розглянуто на семінарі”