Краєзнавці Херсонщини провели читання

9 лютого 2018 року на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбулися VIІІ обласні краєзнавчі читання «Природно-заповідний фонд Херсонщини: стан, проблеми, перспективи», до участі в яких були запрошені викладачі, методисти районних (міських) методичних кабінетів, учителі географії та біології, керівники краєзнавчих гуртків.


Спеціалісти еко-освітнього відділу національного парку “Нижньодніпровський” презентували можливості, напрямки роботи, цілі та задачі парку.

Продовжити читання “Краєзнавці Херсонщини провели читання”

Рідна Херсонщина

Дивуєшся і захоплюєшся нашою рідною Херсонщиною. Необмежний простір, велика кількість місцин, де збереглася унікальна рідкісна флора та фауна, неповторні лесові відслонення і виходи вапняків вражають своєю маштабністю.

В цьому році науковці національного природного парку “Нижньодніпровський” підготовили перший том «Літопису природи». Одного з найважливіших документів, який узагальнює результати наукових досліджень нашого національного парку.

Продовжити читання “Рідна Херсонщина”

Шукаємо злочинців

З квітня місяця розпочнеться нерест і охоронна кампанія, але вже зараз ведеться підготовка всіх необхідних ресурсів співробітниками «Нижньодніпровського». Зокрема повним ходом йде відновлення двох позашляховиків, які Міністерство екології передало на баланс нацпарку в січні 2018. У лютому розпочато патрулювання на цих автівках.

Нажаль в арсеналі національного парку і досі немає водного транспорту. Тому співробітники служби охорони проводять патрулювання на орендованих човнах. Неодноразово через сумлінне виконання своїх обов’язків інспектори національного парку «Нижньодніпровський» натикалися на погрози з боку браконьєрських угруповань. Спалювалися човни, ставалися пожежі майна інспекторів, напади підкріплювалися погрозами вогнепальною зброєю, навіть її застосуванням. Тоді обійшлося без жертв, але справи, відкриті нацполіцією стосовно пошкодження майна службовців, і досі залишаються не розкритими.
В неділю, 4 лютого, в Білозерському районі, с. Нова Тягинка, стався черговий прикрий інцидент: вкрадено новий мотор з човна, який раніше використовувала служба охорони «Нижньодніпровського» для патрулювання водних об’єктів. Злочин кваліфікується кримінальним кодексом, як тяжкий, бо крадіжка відбулася зі зломом. Подана заява до правоохоронних органів, але по гарячих слідах знаходити зловмисників за всіма ознаками правоохоронці не поспішають. Невже знову все залишиться черговою нерозкритою, «завислою» справою?

Адміністрація парку буде вдячна за будь-яку інформацію, яка допоможе розкрити цей, або інші злочини.

Контактні номери телефонів ‎(0552) 44-31-30, 44-31-13

Студентам про водойми

З нагоди відзначення Дня водно-болотних угідь зі студентами-біологами ХДУ співробітником науково-дослідного відділу Катериною Орловою 2-го лютого проведено захід «Охорона водно-болотних угідь Херсонщини».

Майбутні природоохоронці дізналися про важливість збереження всіх типів водойм, про їх роль у насичені атмосфери киснем і створення умов для проживання значної кількості видів рослин і тварин.

Продовжити читання “Студентам про водойми”

Маленькі вчені досліджують водні угіддя

В обласній дитячій бібліотеці ім. Дніпрової Чайки відбулося виїзне «засідання» маленьких науковців – учнів третіх класів ЗОШ№25. Співробітники еко-освітнього відділу національного парку «Нижньодніпровський» з новими цікавинками лабораторії «Маленькі дослідники» провели пізнавальний екологічний захід.

Продовжити читання “Маленькі вчені досліджують водні угіддя”

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Продовжити читання “2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь”

Охороняймо водні ресурси спільними зусиллями

Пильну увагу громадськості продовжує утримувати проблема браконьєрства зокрема на території Нижнього Дніпра і прилеглих акваторій. Майже кожного тижня новини поповняються заявами громадських діячів, хто все приведе до ладу, та кого чи чого не вистачає, щоб припинити незаконні вилови водних біоресурсів.
Оприлюднені ще влітку 2017 підсумки роботи служби охорони нацпарку «Нижньодніпровський» під час весняної нерестової кампанії, зокрема про вилучення більш ніж 100 км сіток, тепер постійно, як «перехідний прапор» лунають в досягненнях всіх і кожного. Це більш, ніж приємно, як результат роботи молодого колективу інспекторів, що сумлінно виконують свої обов’язки. На жаль, посилання на джерело цих даних часто забувають вказувати.
Але, не дивлячись на це, служба охорони і співробітники всіх відділів національного парку «Нижньодніпровський» продовжують виконувати важливу роботу по пильному спостереженню, охороні, вилученню знарядь незаконного лову на підлеглих територіях природного заповідного фонду.

Продовжити читання “Охороняймо водні ресурси спільними зусиллями”